Аденома передміхурової залози – симптоми і лікування аденоми простати, дієта, захворювання передміхурової залози

Аденома простати

Аденома простати (або доброякісна гіперплазія передміхурової залози) – це пов’язане з віком (зі зміною гормонального статусу) збільшення обсягу передміхурової залози. Аденома передміхурової залози зумовлена ??збільшенням доброякісної тканини, розташованої навколо подмочепузирного (простатичного) сегмента сечівника. Це захворювання діагностується більш ніж у 40% чоловіківу віці 50 років і більш ніж у 90% чоловіків старше 80 років. Діагноз аденома простати підтверджують гістологічними дослідженнями (за показаннями).

Симптоми аденоми простати

Поява цих ознак погіршує якість життя: чи впливає на глибину і тривалість сну; призводить до виникнення сексуальних проблем.

Діагностика аденоми простати

Пальпаторне дослідження простати через пряму кишку може дати лікарю уявлення про величину і консистенції передміхурової залози. Визначення рівня ПСА (простатспеціфіческого антигену) в крові дозволяє відібрати пацієнтів для біопсії (забір ділянок тканини передміхурової залози для гістологічного дослідження з метою виключення раку простати). УЗД дозволяє оцінити розміри залози та наявність залишкової сечі. Найбільш інформативно трансректальне (через пряму кишку) ультразвукове дослідження (ТРУЗІ), яке інформує про структуру простати. За допомогою урофлоуметріі об’єктивно визначають швидкість сечовипускання, що також допомагає обгрунтувати вибір тактики лікування аденоми простати.

Лікування аденоми простати

При закономірний старінні людини, проходження ним так званого «клімактеричного періоду» поступово знижується вироблення та використання статевих гормонів. Клімакс може протікати по-різному, іноді непомітно, а іноді – бурхливо. Аденома простати – гормонально залежне стан і при лікуванні треба враховувати це принципове положення.

Лікування аденоми простати може бути направлено на віддалення несприятливих наслідків клімаксу, тобто на стимуляцію діяльності статевого апарату. При цьому треба мати на увазі, що існує загроза його виснаження. Однак на ранніх етапах клімаксу дана лікувальна тактика доцільна. Вона включає вступ статевих гормонів-андрогенів.

У проявах доброякісної гіперплазії передміхурової залози виділяють дратівливу (ірритативні) і замикає (обструктивну) форми.

При іррітатівной формі аденоми простати, коли роздратовані і підвищено чутливі рецептори шийки сечового міхура, а м’язові елементи міхурово-уретрального сегмента мають високий тонус (звідси почастішання позивів до сечовипускання) застосовують препарати, які блокують дані рецептори, знижують тонус.

При обструктивній формі захворювання перешкода сечовипускання носить механічний характер і хворий, до останнього часу, потребував оперативному лікуванні. Сьогодні ця форма не завжди має на увазі проведення відкритої операції. В залежності від проявів, стадії, ускладнень, ступеня ризику та інших факторів застосовуються ендоскопічні та інші щадні методи лікування аденоми передміхурової залози (можливо, дієта), засновані на використанні різних видів енергії: гіпертермія, термотерапія, термоаблація (лазерна, радіочастотна), електровапорізація передміхурової залози.

Особливу увагу слід приділити можливого супутнього ускладнення – простатиту, пов’язаного з порушенням кровообігу простати, застоєм статевого секрету, тиском аденоматозної тканини на «здорові» ділянки.

В ОН КЛІНІК вибір методу лікування аденоми передміхурової залози залишається за лікарем-урологом. Тільки фахівець здатний оцінити всю гаму клінічних проявів захворювання, визначити коло широкого спектра лікарських методів лікування аденоми простати, врахувати психосоматичний стан хворого, сприяти моральному настрою пацієнта на одужання.

Для запису на прийом Ви можете зателефонувати за номером (495) 223-22-22 або заповнити зазначену нижче форму. Наш адміністратор зв’яжеться з Вами для підтвердження запису.

Знижка надається тільки по роздрукованого купону – ви не отримаєте знижку, якщо просто пошлеться на інформацію про купоні.

При пред’явленні декількох купонів, а також дисконтних карт, які приймаються в ОН КЛІНІК, знижки не сумуються.

Карта сайту Копіювання, тиражування, передрук, а так само розміщення в інтернеті, матеріалів сайту можливе тільки з письмового дозволу. Зв’язатися з нами

• лікування гіпертонічної хвороби та аденома передміхурової залози