Профілактика та лікування вегето-судинної дистонії

Лікування захворювання під назвою «вегето-судинна дистонія» слід починати якомога швидше. Але тільки тоді, коли вам поставить такий діагноз досвідчений лікар. Пам’ятайте: жодна стаття не зможе поставити правильний діагноз! У лікуванні вегето-судинної дистонії головне з’ясувати основне захворювання, причину виникнення синдрому. Томущо вегето-судинну дистонію легко сплутати з супутніми видами захворювань.

По-перше, змінити звичний, але такий згубний для вас розпорядок життя. Я думаю, кожен може частіше бувати на свіжому повітрі, приймати щоденний контрастний душ, займатися посильною фізичною активністю (біг, плавання, аеробіка, лижі, тренажерний зал). Особливу увагу слід приділити правильному поєднанню режимів праці та відпочинку. Необхідно навчитися уникати нервових перенапружень. Значно скоротіть споживання алкоголю і обов’язково киньте курити.

друге, зрозуміти, що вегето-судинна дистонія – сукупність синдромів, тому лікування може бути комплексним і тривалим.

Лікування має поєднувати як медикаментозні (у період загострення), так і немедикаментозні методи лікування. Добре пройти курс психотерапії (можливо, буде потрібно сімейна психотерапія), мета якої – нормалізувати взаємини людини з оточуючими його людьми, зняття напруги.

Почнемо з народних методів лікування. Корисно пити настої трав, таких як м’ята, звіробій, шипшина, листя кропиви. Також можна використовувати лікувальні настоянки, які приведуть в норму тиск, знімуть біль у серці, поліпшать сон. Добре себе зарекомендували такі препарати та їх комбінації, як: валеріана, глід, пустирник.

У період загострення захворювання (сезонні загострення, підлітковий період, менопауза, вагітність) призначають фізіотерапевтичні процедури, точковий масаж (особливо, якщо холонуть кінцівки), лікувальну фізкультуру, санаторно-курортне лікування.

Популярними є нові, добре забуті старі, види лікування: голкорефлексотерапія (вплив голок на особливі точки), гірудотерапія (п’явки), банний масаж. Спеціальні голки сприяють роботі вегетативної системи, знімають нервову напругу. П’явки не тільки знижують тиск, а й всебічно очищають, навіть омолоджують кров. Про роль лазні, по-моєму, не варто навіть зайвий раз і говорити.

Медикаментозне лікування вегето-судинної дистонії бажано проводити при стаціонарному лікуванні під наглядом лікаря. Домашнє медикаментозне лікування призводить лише до короткочасного поліпшення стану пацієнта, зняттю симптомів, так як впливає на один-два симптоми захворювання. Основними групами лікарських препаратів для терапії цих порушень є седативні (антидепресанти, снодійні) і судинні засоби. Важливе місце відводиться правильному підбору транквілізаторів, ноотропів (засобів, що поліпшують харчування і функціонування клітин головного мозку).

Головне пам’ятати, що чим раніше почати лікування, тим швидше і краще буде результат. Сучасні методи дозволяють лікарям повністю позбавити пацієнта від захворювання, але все ж головним і найбільш важливим фактором є бажання вилікуватися.

• вегето судинна дистонія профілактика
  • профілактика дистонії цефаворою
  • пявки і вегето судинна дестонія
  • чи можна займатись сексом при вегето судинній дистонії