анальну тріщину лікують мазі і свічки Народна медицина – Лікування народними засобами і методами, рецепти від хвороб і болю

анальну тріщину лікують мазі і свічки

Я літня людина, і в мене накопичилося багато болячок. Це і бронхіальна астма, і гастрит, і стенокардія. Але зараз найбільше турбує інша напасть – тріщина прямої кишки.

Тріщина заднього проходу, або, як ще називають це захворювання хірурги, анальна тріщина, являє собою щілинну, дуже болючу виразку на місці переходу слизовоїоболонки заднього проходу в шкіру. Зазвичай такий дефект має вигляд подовженого трикутника, що локалізується, як правило, на задній стінці прямої кишки.

Появі тріщини зазвичай передують тривалі запори, пошкодження слизової кишки під час пологів, різні запальні процеси (проктит, папіломи), геморой.

Пацієнти скаржаться на інтенсивні і тривалі (до 5-6 годин) болі, що виникають під час і після дефекації. В результаті хворі намагаються затримувати дефекацію. Однак полегшення цей захід не приносить, тому що щільність калових мас збільшується, що лише викликає додаткову травму слизової оболонки заднього проходу. При хронічному перебігу захворювання біль часто посилюється після спорожнення кишечника.

Щоб позбутися тріщини заднього проходу, в першу чергу необхідно відрегулювати стілець, який повинен бути регулярним і м’якої консистенції. Для цього необхідна щадна дієта, прийом проносних засобів і масел (вазелінового, соняшникової, обліпихової, риб’ячого жиру). З раціону слід виключити їжу, дратівливу слизову оболонку кишечника (міцні напої, спеції, маринади). Бажано регулярно приймати кисломолочні продукти – дводенний кефір, кисле молоко, ряжанку, кумис.

При наполегливих запорах рекомендують висівки, які перед вживанням заварюють крутим окропом і наполягають, потім приймають в чистому вигляді або додають до харчових продуктів, починаючи з 1 ч. ложки і доводячи дозу до 2 ст. ложок 3 рази на день. При запорах також добре скористатися коштами з зеленої аптеки. Можна порекомендувати такі збори лікарських рослин.

– Квітки ромашки лікарської, траву деревію, листя м’яти, квітки липи змішати в рівних частках. 2 ч. ложки збору залити склянкою окропу, кип’ятити 5 хвилин, настояти 2:00. Процідити і приймати відвар по 1/2 склянки 3 рази на день.

– Чистотіл великий (трава) – 1 частина, деревій звичайний (трава), звіробій продірявлений (трава), ромашка лікарська (квітки) – по три частини. 2 ст. ложки збору залити склянкою окропу, настояти в теплі 2:00. Приймати по 1/2 склянки 3-4 рази на день.

Другим важливим моментом при лікуванні тріщини прямої кишки є загальноприйняті гігієнічні заходи. Автоматичної звичкою повинне стати обов’язкове обмивання області заднього проходу після кожної дефекація. Бажано взагалі відмовитися від туалетного паперу, категорично не рекомендується користуватися газетами або обгорткового папером.

Добре допомагають сидячі теплі ванночки зі слабким розчином перманганату калію. У селах раніше використовували парові сидячі ванни з відваром цибулі в молоці. У 500 мл молока покласти 4 ріпчасті цибулини середнього розміру, закрити кришкою, варити на дуже повільному вогні. Перелити отриманий відвар в бідон з широким горлом, закрити бідон кришкою з отвором, сісти на бідон. Процедуру повторювати 1 раз на тиждень.

При тріщинах лікарі також часто призначають ректальні свічки, до складу яких входять протизапальні та болезаспокійливі компоненти. В будь-якій аптеці сьогодні можна знайти свічки з анестезином, метилурацилом, Анестезол, що знімають біль і печіння. Свічки слід вводити в задній прохід, але не проштовхувати глибоко в пряму кишку. Робити цю процедуру краще на ніч, після стільця. Перед введенням свічки її кінець треба змазати дитячим кремом, вазеліном або рослинним маслом.

Також допомагають мазі, які за своїм складом і лікувальним ефектом нагадують ректальні свічки, але користуватися ними набагато зручніше і комфортніше. Тюбик закінчується спеціальним пластмасовим наконечником, з якого мазь видавлюється в хвору зону. Мазь слід застосовувати кілька разів на день після стільця і ??на ніч. Найбільш часто використовують мазі Безорніл, нео-анузол, проктоседил. Добре зарекомендувала себе мазь-бальзам ратовнік, до складу якої входять молочні ліпіди, масло обліпихи і екстракт ехінацеї.

Корисно використовувати і муміє, яке приймають всередину натщесерце 2 рази на день (вранці і ввечері перед сном) по 0,2 г протягом 25 днів. Паралельно треба змащувати область анального отвору сумішшю мумійо з медом або персиковим маслом в співвідношенні 1:5. Прийом муміє всередину повторити після 10-денної перерви, змазування продовжувати протягом 4 місяців з перервою в 1 місяць.

При відсутності ефекту від консервативного лікування показана операція – посічення тріщини. Останнім часом в хірургічну практику все ширше входять лазерні та коагуляційні методи хірургії, коли операція проводиться без допомоги скальпеля і доставляє пацієнтові значно менше неприємних відчуттів.

Обговорення «анальну тріщину лікують мазі і свічки»:

Якщо ви хочете отримувати повідомлення про нові відповіді на дану тему, писати коментарі від свого імені і не чекати поки їх перевірить адміністрація, переглядати сайт з меншою кількістю реклами і отримати додаткові можливості, зареєструйтесь.

Медичні статті пишуться лікарями і фахівцями зі стажем, або на підставі досліджень учених з різних країн та університетів. Тут ви можете знайти рецепти лікування різних хвороб, а так же порадитися в коментарях з іншими користувачами. Але пам’ятайте, що хворобу краще попередити, ніж її потім лікувати.

• тріщини заднього проходу форум
  • мазь від анальних тріщин
  • як вилікувати анальну тріщину
  • лікування тріщини заднього проходу народними методами