Подагра – симптоми, лікування та профілактика. Засоби народної медицини

Подагра: сумний особистий досвід …

Про подагрі, як це не сумно, я знаю не з чуток. Взимку 2006 року я “дуже близько” познайомився з цією хворобою, по ходу справи з’ясував що в 37 років отримав невиліковне хронічне захворювання і додатково до всіх неприємностей зрозумів що винен в тому що у мене такий діагноз я сам … Більш докладно про свій досвід в лікуванні та профілактиці подагрия розповім в розділах Опис і симптоми подагри і Методи лікування, а поки поговоримо трохи про саму хворобу і про зміст даного сайту.

Після того як я провів майже два місяці в боротьбі з загостренням, промучився від нічних нападів болю в суглобах, після того як у мене майже не залишилося місця на сідницях для чергової ін’єкції знеболюючого я мимоволі став фахівцем у галузі лікування подагричного артриту, по Принаймні у мене накопичилося стільки інформації про цю хворобу, що можна написати цілу книгу. На інтернет-ресурсах міститься багато медичних статей про подагрі, але вони в основному формальні, часом суперечливі і досить часто можна зустріти застарілу або взагалі невірну інформацію, яка швидше завдасть шкоду, чим допоможе в лікуванні цієї недуги.

Подагра або подагричний артрит виникає переважно у чоловіків середнього віку, в основному перші ознаки захворювання виявляються в 40-50 років. Серед жінок подагричний артрит менш поширений і в основному зустрічається після 50-55 років. Але! В останні роки захворювання різко “помолодшало”. Все частіше і частіше як за кордоном так і у нас в країні лікарі стикаються з подагрою у пацієнтів 30-35 річного віку. У вітчизняній та зарубіжній медичній літературі відзначається значне зростання захворюваності на подагру в останні 10-15 років.

Незважаючи на те що подагра це хвороба обміну речовин і вона не піддається повному лікуванню медики беруться стверджувати що подагру можна контролювати, принаймні при дотриманні деяких правил вдається уникати нападів болю, загострень і ускладнень, що викликаються подагричний артрит. Я повністю згоден з цим твердженням і ось уже на протязі досить тривалого періоду мене більше не турбують больові відчуття. Саме тому і виникла ідея створення цього сайту, на якому будуть зібрані статті та публікації про це захворювання, розглянуто методи лікування подагри, включаючи рецепти народної медицини та альтернативні методи лікування. Особливу увагу приділено профілактиці подагри: зібрані рекомендовані дієти і розглянуті методи оздоровлення суглобів і поліпшення обміну речовин у пацієнтів хворих подагричний артрит.

Подагричний артрит: основні симптоми захворювання

Типовий приступ подагри як правило виникає в одному суглобі, зазвичай у великому пальці ноги, рідше біль виникає в гомілковостопному або колінному суглобі. Приступ розвивається, як правило, рано вранці у вигляді раптової сильної давить болі в ураженому опухають суглобі. Шкіра над ним червоніє, спостерігається вогнищеве підвищення температури. Днем біль кілька слабшає, але до ночі знову посилюється і так триває 2-3 дні, тиждень, а в деяких випадках біль не вщухає місяць і більше!

Якщо схожі симптоми вже мали місце необхідно якомога швидше абсолютно точно діагностувати подагру. Уточнити діагноз подагри дуже просто на підставі аналізу крові: загострення подагричного артриту супроводжується підвищенням рівня сечової кислоти. У першу чергу при болях в суглобі вам слід звернутися до терапевта, який на підставі опитування та аналізу крові дасть необхідні рекомендації або направить на лікування до лікаря-ревматолога.

Пам’ятайте! Подагра – серйозне захворювання і успіх в її лікуванні залежить від вашого ставлення до цієї проблеми. Необхідно постійно дотримуватися правил харчування і прагнути до здорового способу життя щоб уникнути гострих нападів і серйозних ускладнень спричинених подагру. Сподіваюся що рекомендації наведені мною на цьому сайті доповнять рекомендації лікуючого лікаря і допоможуть в лікуванні та профілактиці захворювання. Удачи!

Ми рекомендуємо: Дуже корисна книга, автори А. Н. Окороков, Н. П. Базеко, називається “Подагра”, видається з 2003р. Для широкого кола читачів і медичних працівників. Придбати книгу можна через інтернет-магазин “Озон”, дивіться наявність і вартість в каталозі магазина

Хочу висловити вдячність величезну подяку лікаря-ревматолога Блінкін Сергію Валентиновичу за допомогу і участь у створенні цього ресурсу та підготовку статей до публікації!