Як лікується миготлива аритмія. Миготлива аритмія (Фібриляція передсердь) (причини, симптоми, лікування)

миготлива аритмія (Фібриляція передсердь)

Відновлення нормального ритму може бути виконано за допомогою медикаментів (хімічна кардіоверсія) або шокотерапії (електричної кардіоверсії). Лікарі зазвичай рекомендують пацієнтам з хронічною формою миготливої ??аритмії хімічну, або електричну, кардіоверсію. Кардіоверсія може полегшити прояви, поліпшити якість життя і зменшити ризик інсультів.Лікарі зазвичай спочатку використовують медичну кардіоверсію, і, якщо медикаменти не приносять бажаного результату, то потім застосовують електричну кардіоверсію.

Кардіоверсія за допомогою медикаментів. Перш, ніж використовувати кардіоверсію за допомогою медикаментів, лікар зазвичай регулює частоту скорочення шлуночків і застосовує препарат для розрідження крові.

Медикаменти, які використовуються при кардіоверсії, зазвичай блокують канали на стінках клітин, через які проходять іони (натрієвий канал, калієвий канал, бета адренергический канал і кальцієвий канал).

Ці медикаменти перетворюють миготливу аритмію в нормальний ритм приблизно у 50% пацієнтів. Часто необхідно тривалий час використовувати рекомендовані фахівцем препарати, щоб підтримати нормальний ритм і запобігти повторенню миготливої ??аритмії. Недолік таких медикаментів в тому, що вони можуть викликати інші захворювання серця. Лікування за допомогою медикаментів часто проводиться в лікарні. Крім того, такі медикаменти не можуть бути ефективними протягом тривалого періоду часу. У багатьох пацієнтів миготлива аритмія повторюється знову, незважаючи на прийом ліків.

Препарати, які використовуються при миготливої ??аритмії, часто мають побічні ефекти. Багато пацієнтів припиняють використання цих препаратів через побічні ефекти.

Електрична кардіоверсія. Електрична кардіоверсія – це процедура, яку використовують лікарі, щоб перетворити неправильний серцевий ритм (як, наприклад, миготливу аритмію) в нормальний ритм. Електрична кардіоверсія вимагає застосування шокотерапії. Електричний струм припиняє неправильну роботу серця протягом короткого періоду часу. Хоча електрична кардіоверсія може використовуватися, щоб лікувати майже будь неправильне серцебиття (як, наприклад, тріпотіння передсердь і фібриляцію шлуночків), але вона часто застосовується, щоб перетворювати миготливу аритмію в нормальний ритм.

Електрична кардіоверсія (невідкладна і вибіркова) зазвичай виконується в лікарні. При вибірковій електричної кардіоверсії пацієнти зазвичай приходять в лікарню. Пацієнти отримують кисень через носові катетери. Електроди встановлюються на шкіру грудної клітки, щоб можна було перевірити серцевий ритм. Потім пластинки встановлюються на грудну клітку і верхню частину спини. Пацієнтам вводяться внутрішньовенно знеболюючі засоби. Це випливає за шокотерапії. Шок перетворює миготливу аритмію в нормальний ритм. Після кардіоверсії, пацієнти спостерігаються кілька годин або діб, щоб лікар зміг переконатися, що у пацієнтів стабілізувався нормальний серцевий ритм.

Електрична кардіоверсія ефективніше, ніж медикаменти для зменшення миготливої ??аритмії і відновлення нормального серцевого ритму. Електрична кардіоверсія успішно відновлює нормальний серцевий ритм у 95% пацієнтів.

Однак, приблизно у 75% пацієнтів після електричної кардіоверсії миготлива аритмія повторюється знову протягом 12-24 місяців. У більш літніх пацієнтів зі збільшеними передсердями і шлуночками зазвичай миготлива аритмія повторюється знову. Таким чином, більшість пацієнтів, які успішно пройшли курс кардіоверсії, орально приймають препарати, щоб запобігти повторення миготливої ??аритмії.

Ризик електричної кардіоверсії включає: інсульт, інфаркт, опіки шкіри і, в окремих випадках, смерть.

Лікарі зазвичай рекомендують усім пацієнтам з хронічною формою миготливої ??аритмії хоча б один раз використовувати кардіоверсію. Спочатку застосовуються медикаменти. Якщо медикаменти не допомагають, то тоді використовується електрична кардіоверсія. Іноді лікар спочатку може використовувати електричну кардіоверсію, якщо миготлива аритмія тільки з’явилася, і якщо черезстравохідна ехогардіографія не показує наявності кров’яних згустків в передсердях.

Електрична кардіоверсія може бути зроблена невідкладно (в особливо термінових випадках) у пацієнтів із серйозними і потенційно небезпечними для життя симптомами, які викликають миготливу аритмію. Наприклад, у деяких пацієнтів з прогресивною миготливої ??аритмії може з’явитися біль у грудях, задишка, запаморочення або непритомність. (Біль у грудях – це наслідок нестачі крові в серцевих м’язах. Задишка вказує на те, що шлуночки погано забезпечуються кров’ю. Непритомність або запаморочення – це наслідок низького артеріального тиску.)

Контрольна терапія. Останні дослідження показали, що прийнятна альтернатива кардіоверсії (хімічної або електричної) – це контрольна терапія. Частота серцевих скорочень контролюється медикаментами, як, наприклад, бета блокаторами, кальцієвими блокаторами або проводиться видалення атріо-вентрикулярних вузлів за допомогою імплантації водія ритму. Контрольна терапія використовується, щоб спростити терапію та уникнути побічних ефектів антиаритмічних медикаментів (медикаментів, які використовуються, щоб лікувати і запобігати миготлива аритмія).

Дослідження показали, що пацієнти, які лікувалися за допомогою контрольної терапії, мають якість життя краще, ніж пацієнти, які піддалися електричної або хімічної кардіоверсія.

– Пацієнти зі збільшеним серцем як результатом серцевої недостатності або кардіоміопатії

Інформація на сайті представлена ??виключно в ознайомлювальних цілях, при необхідності проконсультуйтеся з фахівцем

• кардіоверсія це
  • елнктрична кар