Туботіт або отит? Чи необхідний АБ? – Львівський форум Сервера

Дитині 2г.11мес. Був затяжний нежить (близько 3-х тижнів), спочатку соплі були прозорі водянисті, потім густі мутно-біло-сірі, потім зеленуваті (але не страшно зелені), після знову мутно-біло-сіруваті і ось вже можна сказати пройшли і вночі дитина 1 раз поскаржився, що болить вухо, але потім знову заснула, вранці тримала ручку біля вуха, запитала чого руку біля вуха тримає, сказала, що болитьі там літає комар, але не плакала, потім ещеговоріла, що там муха літає. Пішли до ЛОРа, сказала, що отит, призначила аугументін і судинозвужувальні краплі в ніс. Ми АБ не приймали і в ніс не капали, так як ніс повністю дихав 2-мя ніздрями на той час і нежить вже закінчився. Коли був нежить – з боку хворого вуха ніздря дуже часто не дихала і тому вона не могла її висякати, капали з піпетки фізрозчин, після цього ніс начіл трохи дихати, вона отсмарківаться з цієї ніздрі і ніс починав повністю дихати приблизно на 4:00, потім процедуру повторювали, тобто за день 2-3 рази. Почали катати Отіпкс, капали 5 днів і пішли на прийом до ЛОРа подивитися вухо, ЛОР сказала, що вухо запалене, червоне. Я запитала чи є там гній, вона сказала, що в проході немає, а що за барабанною перетинкою вона не знає, так як вона ж не прозора і там побачити неможливо, пийте Аугументн 7 днів. Я запитала може можна спробувати поки без АБ всередину, а покапать Софрадекс, але вона сказала, що барабанна перетинка непроникна і ніякими краплями отит не вилікуєш. Ще раніше (приблизно в той ввремя коли донька почала скаржитися на вухо, просто спочатку не надала цьому значення, а коли 2-й раз повернулися від ЛОРа все пов’язала до одного) я помітила, що дитина часто став перепитувати те, що говорять їй. Я попросила її спочатку закрити хворе вухо рукою і говорила її пошепки слова, вона все повторювала, а коли потрібно було слухати хворим вухом, то могла повторити дуже мало слів, потрібно було повторювати їй ще раз і вже гучним шкпотом, тобто є часткова втрата слуху в даний момент. Але лікаря я про це сказати забула, так як всязани все в одне ужепосле візиту, тому припускаю, що це не отит, а туботіт. Температура весь час нормальна – 36,6. Після початку застосування Отипакс на біль більше не скаржилася ні разу, какпал 3 рази на день, але тому він має знеболюючу дію, то можливо вона просто не відчуває болю.

Що Ви порадите нам робити? Капати-небудь, гріти, просто чекати і спостерігати за станом дитини і поведінкою або пити АБ? Може можна як то почекати з АБ або ми можемо щось втратити безповоротно (наприклад, втратити слух)?

так, односторонній (праворуч) і без перфорації. Уже тиждень як виявили, тобто як перший раз поскаржилася. Останній раз були у ЛОРа вчора, все те ж саме.

Дуже турбує часткова (поки що) втрата слуху. Боюсь, щоб не почав слух ще більше терятся поки ми будемо чекати без АБ. Відновиться чи слух і що робити?

І ще питання: якщо у вусі (в трубі, перетинки) скупчилася рідина, вона з часом сама піде і через який час в середньому, або потрібно її як то звідти примусово осасивать, продувати і т.п. в лікарні / поліклініці?

А найперше моє повідомлення можна прокоментувати? Нам АБ необхідний? І що взагалі порадите? Чи достатньо простого огляду ЛОРа через трубу у вухо або бажано ще які-небудь додаткові обстеження? Що це за отит, якщо температура весь час була і є 36,6, болю немає, поведінка і апетит в нормі. Отит може протікати ось так вже 1,5 тижня безсимптомно, тільки з частковою втратою слуху?

І ще: якщо це все ж отит – чи можна якось визначити гнійний він чи ні? Адже якщо гною немає, то АБ не потрібен чи я не права?

Сьогодні побули в іншого ЛОРа (у лікарні), подивилися обидва вуха – сказали виглядають як проліковані. З лікування ми тільки гріли сухим теплом, капали в обидва вуха Отипакс і в праве вухо Софрадекс. Зробили тімппанограмму і сказали, що в правому вусі ексудативний середній отит (але рідини сказали небагато, барабанна перетинка не опукла), а в лівому – тубоотит. Запитала я про аденоїди, сказали, що їх так не видно, треба знімок робити, поки не будемо. З лікування призначили в ніс Ксілін, отсмаркаться і надувати кульки по 3 рази на день, один тиждень, і паралельно приймати внут Синупрет і Супрастин.

Прокоментуйте, будь ласка, дане призначення і чи варто це робити, або робити щось інше, може бути в поліклініці попросити УВЧ, електрофорез або ще що порадите, або саме пройде з часом?

Alexdoc , Ваша порада з урахуванням мого останнього поста: взагалі нічого не робити і чекати поки рідина сама піде? Або все ж що то порадите в допомогу організму: прогрівання, УВЧ, надування кульок або ще щось? Що скажете на рахунок последнго призначення лікаря: Ксілін, Супрастин, Синупрет, надування кульок?

• ексудативний середній отит у дітей форум