Цироз печінки, Новини медицини, народні методи лікування, опис хвороб, трав, здоров’я сім’ї та дітей.

Цироз печінки

«допився до цирозу» – є таке стійке вираження. Дійсно, непомірне вживання алкоголю дуже часто призводить до цього серйозного захворювання печінки. Про цирозі розмовляють малесенькій, тому мало хто знає, що гірше за нього може бути тільки рак, СНІД і інфаркт міокарда. Принаймні, якщо судити по смертності хворих. Найчастіше цирозом печінки страждаютьчоловіки, переважно в середньому і літньому віці.

Цироз по-грецьки означає «рудий, лимонно-жовтий». Саме такий відтінок набуває у хворих людей в нормі червона печінка. Цироз печінки – це зміна будови печінки, при якому нормальні печінкові клітини заміщаються на рубцеву тканину.

Дві найбільш головні причини, що призводять до цирозу печінки – вірусний гепатит (перш за все, гепатит В, гепатит С) і алкоголізм.

• отруєння токсичними речовинами (наприклад, отрутою блідої поганки, деякими ліками);

• збої в роботі імунної системи: організм несподівано починає виробляти речовини, що ушкоджують власну печінку.

Зміна будови органу і втрата нормальних печінкових клітин призводить до того, що печінка не в змозі синтезувати білки та інші речовини, необхідні організму, а також знешкоджувати токсини. Розрослася рубцева тканина здавлює кровоносні судини, що призводить до порушення кровообігу.

• Розширюються вени на передній стінці живота: довкола пупка з’являється синюватий малюнок, який підказує «голову медузи».

• На грудях, спині і плечах з’являються червоні плямочки, схожі на зірочки або малесеньких павучків. Багровеют долоні.

• У чоловіків збільшуються грудні залози, випадає волосся в пахвової області і на лобку, падає здібність до ерекції. У жінок зникає менструальний цикл.

• Людина скаржиться на часті головні болі, порушення уваги і пам’яті, що пов’язане з накопиченням в крові не обеззброєних печінкою токсичних речовин.

Сильних болів при цирозі печінки не відвідує. Іноді турбують відчуття тяжкості і ниючі болі в правій верхній половині живота, спровоковані порушеннями дієти та фізичної роботою.

Цироз невиліковний, має прогресуючий довголітнє перебіг і особливо небезпечний своїми ускладненнями.

Щоб поставити правильний діагноз, лікар-гастроентеролог після проведення огляду спрямовує пацієнта на:

• сцинтиграфію печінки – радіоізотопне дослідження, яке дозволяє оцінити роботу різних відділів органу;

Вилікувати цироз неймовірно, тільки на ранніх стадіях захворювання є шанс його пригальмувати. При запущеному цирозі лікар-гепатолог допоможе лише зняти прикрі симптоми і уповільнити розвиток ускладнень. Основа лікування цирозу печінки – терапевтичні заходи:

• дієта: виключення жирних, смажених страв, алкоголю, обмеження солі і білка, відмова від алкоголю;

• противірусна терапія – призначається рідко, але іноді дозволяє уповільнити розвиток захворювання;

• плазмоферез – очищення крові від токсинів, якщо печінка припиняє сама справлятися з цим завданням. При загостренні процесу або розвитку ускладнень пацієнта покладуть в клініку.

• виконання операції по творінню нових шляхів для струму крові (шунтуючі операції) – досить травматична і важка операція, що вимагає високої кваліфікації судинного хірурга;

Радимо почитати:

Розділи медицини Акушерство і гінекологія

Список захворювань Аутоімунні захворювання

Лікарські трави Лікарські трави при захворюванні кісток, суглобів

© 2009 “Новости медицини, народні методи лікування, опис хвороб, трав, здоров’я сім’ї та дітей.”. Карта сайту.

• лікування цирозу печінки народними методами
  • народні методи лікування цирозу печінки
  • плазмоферез і гінекологія