Гіпертонічний криз – Лікування народними засобами і методами, рецепти народної медицини

Лікування засобами народної медицини

Гіпертонічний криз

За статистикою, серед викликів бригад «швидкої допомоги» більше половини припадає на хворих із серцево-судинними захворюваннями. І кожному третьому лікарі ставлять діагноз: гіпертонічний криз.

При гіпертонічному кризі відбувається раптове загострення гіпертонічної хвороби з різкимпідвищенням артеріального тиску. Важкий стан супроводжується порушенням вегетативної нервової системи та розладом мозкового, коронарного (серцевого) і ниркового кровотоку. Гіпертонічний криз небезпечний не тільки для здоров’я, але й для життя. При появі кризу пацієнт повинен обов’язково звернутися до лікаря, який надасть невідкладну допомогу, з’ясує причини раптового стрибка тиску і призначить лікування.

зміна погоди, коливання атмосферного тиску (що характерно для метеочутливих хворих);

гострий гломерулонефрит, колагенози (червоний вовчак, склеродермія, дерматоміозит і т.д.), атеросклероз ниркових артерій, фібромишечная дисплазія, ішемічний інсульт;

Кризи 1 типу – легкі й короткочасні. Пацієнти скаржаться на головні болі, запаморочення, нудоту, збуджений стан, серцебиття, тремтіння в тілі, тремор (тремтіння) рук. На шкірі обличчя і шиї хворих з’являються червоні плями. Тиск доходить до 180-190/100-110 мм рт. ст., підвищується пульс, а також вміст адреналіну і цукру в крові, збільшується згортання крові.

Кризи 2 типу протікають важче, тривають до декількох днів. У хворих розвиваються сильні головні болі, запаморочення, нудота, блювання, відбувається короткочасне порушення зору. При загостренні пацієнти відчувають стискають болі в області серця, парестезії (оніміння, поколювання в тілі), оглушення, сплутаність свідомості. Різко підвищується нижній тиск, а пульсовий тиск (різниця між верхнім і нижнім тиском) не зростає. В цей час збільшуються згортання крові і рівень гормону норадренапіна.

Лікування хворого з неускладненим гіпертонічним кризом можна проводити амбулаторно. До числа станів, які вимагають щодо термінового втручання, відноситься злоякісна артеріальна гіпертонія (ЗАГ), коли нижній тиск перевищує 120 мм рт. ст., що веде до виражених змін з боку судинної стінки. А це провокує ішемію тканин і порушує функцію органів. Всі ці зміни супроводжуються подальшим викидом речовини, що викликає спазм судин, і ще більшим підвищенням тиску. Синдром ЗАГ зазвичай проявляється прогресуванням ниркової недостатності, зниженням зору, схудненням, несприятливими симптомами з боку центральної нервової системи, змінами властивостей крові.

Основними ускладненнями гіпертонічного кризу є серцева астма, набряк легенів, інфаркт міокарда, інсульт. При усуненні кризу потрібно не тільки знизити артеріальний тиск, але і запобігти серцево-судинні ускладнення. Вибір препаратів для лікування залежить від ступеня ураження серця, головного мозку, нирок, органів зору.

Артеріальний тиск повинен бути знижений на 25% в перші 2:00 і до 160/100 мм рт. ст. протягом наступних 2-6 ??годин. Не можна знижувати тиск дуже швидко, інакше може розвинутися ішемія (кисневе голодування) центральної нервової системи, нирок, міокарда (серцевого м’яза). В результаті людина постраждає не стільки від самого кризу, скільки від неправильного лікування.

При гіпертонічному кризі потрібно насамперед викликати «швидку», а до приїзду лікарів бажано зробити наступне.

каптоприл – 6,25 мг під язик, при недостатньому ефекті прийняти препарат повторно по 25 мг через 30-60 хвилин;

при вираженому емоційному напруженні можна прийняти корвалол -40 крапель або діазепам -10 мг всередину;

при ішемічній хворобі серця використовують нітрогліцерин (ізосорбід динітрат або мононітрат) і пропранолол (метопролол, атенолол);

при неврологічних розладах в якості додаткового засобу може принести користь еуфілін.

Не застосовуйте неефективні препарати – дибазол, папазол, інакше стан може погіршитися.

При різкому підвищенні артеріального тиску коли не виникає несприятливих симптомів з боку інших органів можна скористатися препаратами з відносно швидкою дією (анаприлін – 20-40 мг під-мова, нітрогліцерин).

При гіпертонічній. хвороби краще зовсім відмовитися від алкоголю. Багато серцево-судинні ліки й алкоголь не сумісні: послаблюється дія препарату, і захист знижується.

Чоловікам в день можна вживати не більше 50 г горілки або 200 г сухого вина (краще червоного) або півлітра пива. Для жінок доза алкоголю повинна бути знижена наполовину.

Відомо, що куріння прискорює розвиток атеросклерозу, сприяє підвищенню тиску, зменшує вміст кисню в крові, збільшує число серцевих скорочень. Багато хто вважає, що якщо кинути палити, то виникне сильний стрес, який ще гірше куріння. Це помилка. Тим, у кого хворе серце, потрібно обов’язково відмовитися від сигарет, що принесе безсумнівну користь, так як ризик серцево-судинних ускладнень при цьому швидко знижується.

Ранкова гімнастика, плавання, велосипед, ковзани або лижі, щоденна ходьба на свіжому повітрі по 40 хвилин тонізують організм і відновлюють здоров’я. При гіпертонічній хворобі не потрібно займатися важкими гантелями й штангою. Справа в тому, що надмірні фізичні вправи можуть привести до серйозних ускладнень.

Популярні новини

Схожі статті:

20 випадкових статей:

• гипeртоничний криз при нeврологичних розлaдaх
  • лікування медом при ішемічний хворобі серя
  • народна медицина при гіпертонічному кризі
  • раптове затерпання тіла тремор