аденоми простати і рак простати

Аденома простати і рак простати

Аденома простати або доброякісна гіперплазія передміхурової залози – одна з найбільш нагальних проблем, що переслідують сильна стать. В середньому дана патологія виявляється у четвертій частині чоловіків у віці 40-50 років, в 50-60 років нею страждають уже 50%, в 60-70 років – 65%, в 70-80 років – 80%, а в осіб старше 80 років цей показник перевищує90%.

Основні клінічні прояви захворювання пов’язані з порушенням відтоку сечі, серед яких одним з перших є ослаблення струменя, часто залишається непоміченим до виникнення інших симптомів, таких як тривале очікування перед початком процесу сечовипускання, відчуття неповного випорожнення сечового міхура або ж імперативні (важкостримуваний) позиви, нетримання і нетримання сечі, ніктурія (прискорене нічне сечовипускання).

Подібні порушення не тільки негативно позначаються на якості життя пацієнтів, але і створюють грунт для розвитку досить серйозних ускладнень. Приміром, у такої категорії хворих різні стресові ситуації, порожнинні операції, прийом деяких лікарських препаратів, вживання алкоголю часто стають причиною гострої затримки сечі, а можливе приєднання вторинної інфекції провокує розвиток простатитів, циститів і пієлонефритів. Крім того, нерідкі випадки сечокам’яної хвороби і хронічної ниркової недостатності з усіма витікаючими наслідками.

Діагностика аденоми простати в переважній більшості випадків не представляє особливих труднощів і базується на наявності характерних скарг, а також на даних, отриманих Fри пальцевому ректальному дослідженні та ультразвуковому скануванні передміхурової залози. В обов’язковому порядку пацієнтам рекомендується визначення рівня простатспеціфіческого антигену для виключення раку простати. З метою об’єктивної оцінки швидкості сечовипускання призначається урофлоуметрія. Іноді можуть бути використані і рентгенологічні методи дослідження (цистографія, екскреторна урографія), що дозволяють судити про ступінь впливу аденоми на верхні сечовивідні шляхи, і цистоскопія, необхідна для виключення захворювань сечового міхура і уретри.

Лікування, проведене при виявленні доброякісної гіперплазії передміхурової залози, може здійснюватися трьома способами. Перший – медикаментозна терапія, що застосовується на ранній стадії захворювання і полягає в призначенні лікарських засобів, що знижують тонус гладком’язових елементів шийки сечового міхура і передміхурової залози, і препаратів, що блокують перехід тестостерону в його активну форму, що сприяє зменшенню обсягу простати. Другий – хірургічне лікування, що виконується або по типу відкритої трансвезікальной аденомектоміі, або шляхом малоінвазивних втручань (трансуретральна резекція, інцизії, електровапорізація передміхурової залози). Третій – неоперативні методи, такі як установка простатичних стентів в область звуження, фокусовані ультразвук високої інтенсивності, кріодеструкція, трансуретральна голчаста абляція, балонна дилатація передміхурової залози, термотерапія або мікрохвильова коагуляція простати.

Всі перераховані способи мають свої показання, переваги і недоліки, в зв’язку з чим, в кожному випадку тактика ведення пацієнта розробляється строго індивідуально, після проведення ретельного обстеження. При цьому результат лікування та прогноз захворювання безпосередньо залежать від того, наскільки своєчасним було звернення хворого за медичною допомогою.

Однією з важливих проблем сучасної медицини є онкологічна патологія. Рак простати – це своєрідний «бич» андрології. Сьогодні велику роль відіграє своєчасна діагностика цієї пухлини. На жаль, навіть, незважаючи на найсучасніші методи дослідження, такі як, УЗД, КТ, МРТ, а також дослідження крові на маркери, ця патологія іноді діагностується на пізніх стадіях, що пов’язано, перш за все, зі ставленням хворого до свого захворювання. Найчастіше пацієнт воліє, в силу браку часу зайнятися собою, попити пару таблеток при частому сечовипусканні і болях, ніж зайвий раз отримати консультацію у уролога – андролога або онколога.

Варто зазначити, що в даний час практично всі провідні дослідження в медицині присвячені методам лікування і профілактики ракових захворювань.

Лазерна вапорізація (випарювання) передміхурової залози є сучасною альтернативою відкритим хірургічним способам лікування аденоми простати.

Кібер-Нож пропонує пацієнту нову альтернативу лікування раку простати. Хірургічна система Кібер-Нож виліковує рак простати без будь-яких розрізів за допомогою високоточної променевого впливу на пухлину.

Система Да Вінчі – сама передова технологія малоінвазивних втручань в урології, заснована на використанні 3D-візуалізації та спеціальних роботизованих інструментів з метою проведення операцій на передміхуровій залозі.