субмукозна або підслизова міома матки

Основним і найбільш частим появою субмукозній міоми матки є маткові кровотечі, а так само рясні і тривалі менструації, що призводять до анемії. Дуже частим симптомом субмукозній міоми є безплідність, при цьому вузол міоми виконує роль маткової спіралі. Про перспективи вагітності розповідає провідний фахівець Клініки гінекології Центру ендохірургііта літотрипсії, кандидат медичних наук, лікар-гінеколог Наталія Валеріївна Шульга:

Матка-це порожнистий орган формою і розмірами нагадує невелику грушу. Міома – це доброякісна пухлина, яка росте з м’яза матки. В залежності від вузлів міоми розрізняють інтерстиціальні, тобто розташовані в м’язі матки, субсерозні, поміщаються на зовнішній поверхні матки і субмукозні, частково виступаючі в порожнині матки.

Основним і найбільш частим появою субмукозній міоми матки є маткові кровотечі, а так само рясні і тривалі менструації, що призводять до анемії. Дуже частим симптомом субмукозній міоми є безплідність, при цьому вузол міоми виконує роль внутрішньоматкової спіралі.

Ще кілька років тому діагноз “субмукозна міома матки” був рівносильний вироком “треба видаляти матку”. Сьогодні, завдяки появі нового гістероскопічного обладнання у лікарів з’явилася можливість проводити операції, що зберігають матку, видаляючи при цьому тільки вузол. Проте в лікарнях, до сих пір не мають такого обладнання, єдиним варіантом лікування є видалення матки.

Сутність операції, яка називається гістерорезектоскопія така: через піхву і канал шийки матки в порожнину вводиться гістерорезектоскопія – інструмент, що поєднує в собі відеокамеру і електрокоагулірующій стимулятор, за допомогою якого під візуальним контролем проводиться пошарове видалення вузлів.

Як не буває двох однакових людей, так само не буває двох однакових субмукозних вузлів. Вузли бувають самих різних розмірів, локалізації, і ступеня знаходження в порожнині матки.

У нашій Клініці гістерорезектоскопія проводиться вже протягом 4 років. Були успішно проведені операції навіть тоді, коли розміри вузла перевищували 4 см або в порожнині було 2-3 вузла, або ж коли вузли більш ніж наполовину перебували в м’язі матки (так звані інтерстиціальні з центральним зростанням). І ті пацієнти, які хотіли зачати дитину, вагітніли після операції. Клінічне одужання, т. е. нормалізація менструальної функції, наступало у всіх випадках.

Якщо розміри вузла перевищують 3 см або вузол 2 типу (т. е. більша його частина розташована в м’язі), то, звичайно, ми проводимо передопераційну гормональну терапію. Ми використовуємо для цього гонадотропіни релизинг гормону. На нашому ринку ці препарати мають назви декапептил депо, золадекс. Способом дії подібних препаратів є відтворення в організмі пацієнтки такого гормонального рівня яєчникових гормонів, яке буває в природних умовах після припинення менструацій. При цьому вузли міоми зменшуються на 30-70% за 3-4 місяці. Крім того, в результаті лікування вузли 2 типу можуть стати більш субмукозні, тобто доступними для видалення.

• субмукозний вузол
  • підслизова міома
  • субмукозний вузол фото
  • субмукозний вузол матки
  • субмукозний вузол лікування
  • Субмукозний вузол клініка
  • субмукозний вузол і вагітність
  • Субмукозний вузол 4см оперувати?
  • субмукозлий вузол
  • субмукозний вузол якщо не лікувати