Що робити, якщо з’явився гній в горлі? Як лікувати гнійні пробки в горлі

Здоров’я. Здоровий спосіб життя. Хвороби та їх лікування. Нетрадиційні методи леченія.Лекарственние препарати. Діагностика. Профілактика хвороб.

Ласкаво просимо в країну здоров’я!

Гній на гландах найчастіше є прямим симптомом ангіни. Для уточнення діагнозу слід тільки розпізнати – лакунарна ангіна у пацієнта або фолікулярна. Діагностика проводиться по картині візуальногообстеження. При лакунарній ангіні звичайно гній в гландах розподілений по лакунах на мигдалинах. Фолікулярна ангіна відрізняється тим, що гній на гландах має вид маленьких точок, фолікул.

Найбільш небезпечний стан хворого, коли у нього банальна ангіна переходить в такий стан, коли з’являються гнійні пробки в голі, лікування їх найчастіше можна тільки оперативним шляхом.

Гнійні пробки в горлі – як визначити

Гнійні пробки в горлі – це абсцеси, які в більшості випадків мають закритий характер. Це означає, що збудник захворювання пробрався в ті верстви оболонок гортані, де у утворився гною немає вільного виходу назовні. Гнійні пробки в горлі досить просто діагностувати.

Основний прояв – це наявність великого абсцесу, які перекриває дихальні шляхи. Пацієнт при цьому скаржиться не стільки на біль в горлі, скільки на загальну слабкість, утруднення при диханні і ковтанні, високу температури. Абсцес може супроводжуватися підвищенням температури тіла до 40 градусів за Цельсієм.

Гнійні пробки в горлі – лікування

Якщо виявлені гнійні пробки в горлі, лікування повинно бути негайним. Гній в горлі, який не має вільного відтоку – це стан, що загрожують життю пацієнта. Тому, якщо у вас є гній в гландах, то, швидше за все, лікування буде розпочато з їх розтину за допомогою медичного скальпеля. Після цієї процедури хворий відчуває відразу ж значне поліпшення свого стану.

Надалі гнійні пробки в горлі лікуються за допомогою антибактеріальних засобів. Дуже добре допомагають полоскання і зрошення розкритої мигдалини за допомогою антибактеріальних розчинів.

На час лікування слід утриматися від вживання грубої та гарячої їжі. Це може перешкодити природному загоєнню порожнини, яка залишилася після абсцесу.

Профілактика гнійних пробок в горлі

Для того, щоб у вас не утворилися гнійні пробки в горлі, необхідно дотримуватися ряду заходів при перших же ознаках ангіни. Необхідно з першого ж дня захворювання приймати ефективне антибактеріальне лікування. Не слід порушувати постільний режим. Також під час ангіни потрібно звернути увагу на рясне пиття, яке своєчасно буде видаляти збудників з поверхні мигдалин. На це ж спрямовані і часті полоскання.

Для ефективного лікування ангіни та профілактики гнійних пробок в горлі необхідно полоскати горло не рідше, ніж один раз на годину.

Не слід під час ангіни робити теплі компреси і якось гріти горло. Це може стати прямою причиною того, що утворюються гнійні пробки в горлі. Нагріваючи горло, ви створюєте прекрасні умови для розмноження хвороботворних бактерій. Другий момент в цьому – ви при нагріванні поверхні горла розширюєте кровоносні судини, по яких хвороботворні бактерії можуть проникнути в більш глибокі шари слизових горла.