Головна \ Гінекологія \ Хірургічне лікування \ Сальпінгоектомія; тубектомія; резекція яєчника – операції на придатках з лапаротоміческім доступом. Видалення фаллопієвій труби

ОПЕРАЦІЇ НА ПРИДАТКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ лапаротоміческі ДОСТУПУ.

1. ВИДАЛЕННЯ фаллопієвих труб

Синоніми

Показання

УМОВИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ

ПІДГОТОВКАДО ОПЕРАЦІЇ

МЕТОДИ ЗНЕБОЛЮВАННЯ

ТЕХНІКА ОПЕРАЦІЇ

Основний доступ, застосовуваний при сальпінгоектоміі – лапароскопічний. При поєднаної патології використовують лапаротоміческі доступ.

На кут матки з переходом на листки широкої маткової зв’язки і мезосальпинкс накладають безперервний гемостатичний і одночасно перітонізіруют вікріловий шов по Ревердену.

При наявності піосальпінкс ретельно промивають черевну порожнину, осушують і виробляють задню кольпотомію. У порожнину малого тазу встановлюють силіконовий дренаж трансвагінально.

УСКЛАДНЕННЯ

Кровотеча в результаті недостатнього гемостазу. Усувають накладенням окремих швів. Післяопераційні ускладнення Формування гематом; ранової інфекційний процес.

Особливості ведення післяопераційного періоду

Забезпечення ранньої активності хворий в першу добу після операції. При дренуванні післяопераційної рани після видалення дренажу, а також при видаленні маткової труби при піосальпінкс показана антибіотикотерапія з урахуванням чутливості мікрофлори протягом 5-7 днів. Дренажну трубку видаляють на 2-3 добу після операції

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ Пацієнтка

При наявності будь-яких гінекологічних ускладнень негайно звернутися в стаціонар, де була проведена операція, або в інший гінекологічний стаціонар.

2. Резекція яєчника

Синоніми резекція яєчника

КЛАСИФІКАЦІЯ

Показання резекція яєчника

ПРОТИПОКАЗАННЯ резекція яєчника

УМОВИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ

ПІДГОТОВКА ДО ОПЕРАЦІЇ

МЕТОДИ ЗНЕБОЛЮВАННЯ

ТЕХНІКА ОПЕРАЦІЇ резекція яєчника

обертають його ніжку, що складається з власної зв’язки яєчника, марлевою петлею, або накладають атравматичні затиски на підвішуючу зв’язку яєчника і на його нижній полюс.

Намічають лінію розрізу, яка повинна проходити трохи вище нижнього рівня пошкодженої ділянки яєчника.

Патологічно змінену тканину економно видаляють разом із капсулою, намагаючись зберегти якомога більше здорової тканини.

При глибокій рані зашивають в два поверхи: 1 ряд – безперервний бічний матрацний шов; 2 ряд – безперервний шов, що з’єднує краї рани.

При наявності гнійного яєчника проводять задню кольпотомію, санацію порожнини малого таза і дренування її розчином диоксидина.

При проведенні клиноподібної резекції яєчник розсікають скальпелем углиб до самих воріт, проводять розріз по його латеральної поверхні з метою запобігання спайок з матковою трубою. Січуть частина тканин з області воріт для дослідження на наявність мікроскопічні ракові. Формують яєчник після клиноподібної резекції в два ряди відповідно до вищеописаної послідовністю.

УСКЛАДНЕННЯ резекція яєчника

УСКЛАДНЕННЯ ПІД ЧАС ОПЕРАЦІЇ

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИХ УСКЛАДНЕННЯ

Особливості ведення післяопераційного періоду

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ Пацієнтка

При наявності будь-яких ускладнень негайно звернутися в стаціонар, де була проведена операція, або в інший гінекологічний стаціонар.

Джерело: Гінекологія – національне керівництво під ред. В.І. Кулакова, Г.М. Савельєвої, І.Б. Манухін 2009

Акушерство-гінекологія

Для пацієнтів: