Простатит, його стадії. Діагностика та лікування в клініці “Стимул”

курирує і ведуть прийом співробітники кафедри ендоскопічної Урології Російської Медичної Академії Післядипломної Освіти

Простатит

простатитом називають запалення передміхурової залози, або простати, у чоловіків. Простатит пов’язаний з попаданням інфекції в область залози.

На жаль, будова передміхурової залози та особливості її кровообігу спочаткує факторами, які мали до потрапляння інфекції в простату і розвитку простатиту. Досить часто зустрічаються і не завдають великої шкоди уражається органам інфекції сечового міхура, сечовипускального каналу і прямої кишки можуть проникнути в простату через лімфу або кров.

Розрізняють захворювання в інфекційній і застійної, або конгестівний, формі. Крім того, розрізняють гострий простатит і хронічний простатит. Збудником інфекційної форми простатиту є віруси, бактерії, мікоплазми, гриби, хламідії та інші подібні мікроорганізми. Молоді чоловіки при цьому, як правило, набувають також везикуліт або уретрит, а літні – аденому простати.

Застійний простатит викликають такі чинники, як куріння, вживання алкоголю, зменшення сексуальної активності, сидячий спосіб життя, словом, всі шкідливі впливи, що знижують імунітет людини.

Лікування простатиту

Зазвичай лікування захворювання направляється в сторону позбавлення хворого від збудника інфекції. Тому показана терапія відповідними антибіотиками, а також препаратами, що поліпшують кровообіг. Спільне застосування імуномодуляторів підвищує ефективність лікування.

Методи лікування простатиту вірусної етіології включають в себе прийом противірусних препаратів, що пригнічують герпес, папіломавірус, цитомегаловірус. Час одужання при цьому залежить від своєчасності початку курсу лікування.

Записатися на прийом до уролога:

Лікування хронічного простатиту полягає, в основному, в масажі передміхурової залози. Механічний вплив на простату нормалізує тонус навколишніх м’язів, кровообіг, покращує всмоктування лікарських препаратів тканинами залози, відновлює прохідність проток. Особливості масажу вимагають налагодження довірчих відносин між пацієнтом і лікарем, який повинен мати найвищу кваліфікацію. Медичний центр «Стимул» своєму розпорядженні штат справжніх професіоналів, які не тільки прекрасно знають, як лікувати простатит, але і відносяться до своїх клієнтів з граничним увагою.

Лікування гострого простатиту включає прийом антибактеріальних і гормональних препаратів, фізіотерапію, лазерну терапію, игольчатую абляцію простати (TUNA) або трансуретральної мікрохвильову термотерапію (TUMT), Можливо і хірургічне втручання – так звана простатектомія.

Однак не слід забувати, що грамотна профілактика простатиту дозволить ніколи не згадувати про дані методах лікування, часом не дуже приємних.

Гострий простатит

Захворювання триває один-два місяці. Збудники – в основному хламідії, уреплазми, мікоплазми. Температура хворого підвищується приблизно до 39 градусів. Він відчуває загальну слабкість, інтенсивне потовиділення, утруднення сечовипускання або часті позиви до нього, болі в паху, зниження потенції. Клінічні прояви простатиту в гострій формі подібні з симптомами гострого циститу. Однак гострий простатит характерний ознаками гнійної інтоксикації.

Хронічний простатит

Така форма захворювання може, в принципі, протікати і безсимптомний. Іноді спостерігається невелике підвищення температури, часті і хворобливі сечовипускання. Хворі скаржаться на ослаблення ерекції і зміна сексуальних відчуттів, скорочення часу статевого акту, а також на прояви виділень із сечовивідного каналу одночасно з дефекацією, періодичні болі в області промежини.

Діагностика захворювання

Щоб зрозуміти ? як вилікувати простатит, необхідно поставити правильний діагноз. Діагностика полягає в лабораторних та інструментальних дослідженнях, але також і в зовнішньому огляді пацієнта та зборі анамнезу. Необхідні:

• стадії простатиту