Остеохондроз хребта, лікування остеохондрозу, грижа диска, міжхребцевий диск, міжхребцева грижа, грижа Шморля

ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА

Як тільки перша людина встав з четверенек і гордо підняв голову, він прирік всіх своїх нащадків на страждання, пов’язані з хребтом.

Хребет у чотириногих тварин розташовується горизонтально і служить для врівноваження всіх частин тіла. Такий хребет довго залишається в ідеальному стані, може витримати будь-який стрес, напруга і вплив несприятливих факторів.

У людини хребет став служити в якості стрижня, або колони, і перетворився на ту частину тіла, яку дуже легко вивести з ладу.

Численні сучасні дослідження показали, що патологічні зміни в хребті притаманні не окремим людям або групам людей, а всьому людству, як біологічного виду.

Ці зміни призводять до того, що до п’ятдесяти років захворюваннями від остеохондрозу страждають приблизно 80% чоловіків і 60% жінок, а початок клінічних проявів хвороби падає на самий працездатний період життя, в середньому на 35 років .

Міжхребцевий диск забезпечує підтримку відстані між хребцями, що дозволяє людині витримувати осьові навантаження на хребет без пошкодження хребта та судинно-нервового пучка.

Найбільші амортизаційні функції падають на пульпозне ядро ??міжхребцевого диска, яке відіграє роль пружини або амортизатора.

З віком і під дією несприятливих чинників зниження кількості мукополісахаридів і зміна їх якісного складу призводить до зниження вмісту рідини в ядрі. Ядро втрачає свої властивості гелю, сам диск стоншується і втрачає свої функції еластичного тіла. Крім цього, послаблюються сили зчеплення між колагеновими пластинами фіброзного кільця, відбувається розтяг кільця і ??поява в ньому порожнин. Ці процеси відбуваються на тлі поступової атрофії судин, які живлять міжхребцеві диски. Заміна кровопостачання механізмом дифузії, ефективність якого значно нижче, призводить до серйозних змін пульпозного ядра. Виникають тріщини і розриви в фіброзному кільці, утворюються міжхребцеві грижі.

рис.1. Нормальний і дегенерованих хребетний диск а – горизонтальний зріз нормального (1) і дегенерував (2) диска; б – різні стадії дегенерації дисків (саггитальной розпил сегментів)

Саме дегенеративні процеси в пульпозне ядрі міжхребцевого диска призводять до розвитку остеохондрозу хребта.

У 1984 р. в колективній монографії «Остеохондрози хребта» академік АМН, професор ГС. Юмашев і професор М.Є. Фурман дали визначення цього захворювання: «Остеохондроз – це найбільш важка форма дегенеративно-дистрофічного ураження хребта, в основі якого лежить дегенерація диска з наступним залученням тел суміжних хребців, міжхребцевих суглобів і зв’язкового апарату. У кожному відділі хребетного стовпа остеохондроз має типову локалізацію та особливості ».

У наших клініках проводиться ефективне лікування остеохондрозу на всіх стадіях захворювання.

Процес, почавшись в одному міжхребцевому диску, швидко поширюється на всі міжхребцеві диски хребетного сегмента і в подальшому на весь хребет. У наших клініках до 10 пацієнтів в рік приходять на лікування з тотальним ураженням всіх міжхребцевих дисків. У кожному міжхребцевому диску таких пацієнтів на магнітно-резонансної томограми визначається протрузія міжхребцевого диска або міжхребцева грижа.

Ми радимо всім пацієнтам при появі будь-якого больового синдрому в хребті звернутися до лікаря.

Всім людям, що досягли 40 років, ми радить зробити магнітно-резонансну томограму всіх відділів хребта на апараті з напруженістю магнітного поля не менше 1 Тесла.

Доктор медицини Богомолова Н. А. Розміщення матеріалів статті можливе тільки з письмового дозволу Адміністрації. Довідки за тел. 7451803

Комплексне лікування остеохондрозу хребта, остеохондрозу, лікування остеохондрозу, грижа диска, міжхребцевий диск, міжхребцева грижа, грижа Шморля

• остеохондроз хребта Юмашев
  • функція міжхребцевої рідини