Грижа – Чим небезпечна грижа? Види, симптоми та ознаки грижі

Чим небезпечна грижа? Види і симптоми грижі

Що таке грижа?

Грижа це, грубо кажучи, розрив. У місцях дефекту відбувається випинання внутрішніх органів, або їх випадання з місця їх знаходження. Найбільш частими видами грижі , є черевні грижі. А взагалі розрізняють стегнову грижу, грижу білої лінії, пахову грижу, пупкову грижу, післяопераційнугрижу і ущемлену грижу.

Причина грижі

Існує дві основних причини грижі . Першою причиною грижі є збільшення внутрішньочеревного тиску. Причиною такого тиску може бути запори, сильний кашель, пологи або підняття важких речей. Другою причиною грижі є розтягування або стоншування черевної стінки. Такі симптоми можуть виникнути в результаті повторних вагітностей, травмах або особливих захворюваннях. Але крім усього іншого, на грижу можуть впливати такі фактори, як спадкова схильність, вік, стать або навіть будова тіла.

Ознаки грижі

Найсуттєвішим ознакою грижі , є наявність пухлини або припухлості. Така пухлина помітна в положенні стоячи або при напруженні. Найчастіше грижі можна вправити назад, але якщо грижа назад не вправляється, то її називають невправімой грижею. При кашлі або при напруженні, можна помітити виходження грижі. Ще одним способом, який дозволяє виявити грижу на початковому етапі, полягає в тому, що потрібно ввести палець в грижовий канал.

Чим небезпечна грижа?

Величезною небезпекою, є раптове обмеження грижі . Таке здавлювання може привести до некрозу або перитоніту. Некроз це омертвіння живих тканин. А перитоніт це сильне запалення з виділенням гною. І те й інше в більшості випадків закінчується смертельним результатом. Ось чим небезпечна грижа .

Намагатися вилікувати грижу самостійно, коли вона вже ущемлена, не можна! Запам’ятайте, грижу можна вилікувати, але коли вона ущемлена, краще відразу звернутися до лікаря. Якщо обмеження грижі триває близько доби, то ймовірність летального результату зростає до 25%, незалежно від операції. Тому при підозрі на утиск грижі, відразу ж викликайте швидку допомогу. У таких випадках потрібна термінова госпіталізація і оперативне втручання.

Успіх на лікування тим вище, чим швидше зроблена операція. Обмеження грижі можна порівняти з бомбою в животі, яка може раптово вибухнути. Тому не чекайте, поки станеться вибух, а краще відразу зверніться до фахівців.

Виявивши неточність в тексті, виділіть слово (кілька слів) з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

Види і симптоми грижі

Стегнова грижа найбільш часто буває у жінок. Внутрішні органи виходять назовні по стегновому каналу.

Симптоми стегнової грижі. Пацієнти скаржаться на болі в області пахової складки. Там же спостерігається пухлина, яка випинає назовні. Розмір пухлини близько 1-2 сантиметрів. Пухлина овальної форми і м’якої консистенції.

Симптоми грижі білої лінії. Пацієнти відчувають біль, яку можна порівняти з болем при виразці шлунка. Випинання нутрощів спостерігається найчастіше, тільки при напруженні.

пахова грижа утворюється в області пахового каналу. Розрізняють пряму і косу пахову грижу. Випинання в задній стінці пахового кільця, говорить про пряму пахову грижу. А якщо випинання йде по насіннєвому канатику і далі під шкіру, то це говорить про косою пахової грижі.

Симптоми пахової грижі. Розмір пахової грижі досягає великих розмірів, особливо косою. Коса грижа знижується в мошонку у чоловіків або в статеву губу у жінок і має овальну форму. Пряма грижа знаходиться ближче до лонного зчленування.

Пупкова грижа утворюється біля пупкового кільця. Такий вид грижі легко вправляється назад в черевну порожнину. При обмацуванні легко відчуваються краю грижі.

Вражена грижа утворюється в результаті сильних скорочень м’язів живота і збільшення внутрішньочеревного тиску. В цьому випадку здавлюється грижове кільце, що призводить до обмеження грижового мішка. Кровообіг в області обмеження не відбувається, що призводить до їх омертвіння і перитоніту.

Симптоми ущемленої грижі. При спробі вправити грижу, з’являються дуже сильні болі, при цьому вправити грижу не вдається. Спостерігається запори і затримка газів і як наслідок здуття живота. При всьому цьому ще може виникати блювота.

Симптоми післяопераційної грижі. Крім болю, ще з’являється нудота і блювота. Іноді запори.

• ознаки грижі
  • грижа види та лечен е
  • що важче нестабільністьпшв чи грижі
  • чим небезпечна ущемлена грижа