Фіброміома матки – оперувати чи не оперувати? – Стаття Жіноче здоров’я,

У Вас схожі симптоми?

Інші

Фіброміома матки – оперувати чи не оперувати?

Напевно лікарі-гінекологи будуть жахливо ображені на мене, як сімейного лікаря, і спробують будь-якими способами реабілітувати себе в очах своїх пацієнтів, але я постараюся не залишити їм жодного шансу для виправдання щодо того беззаконня, яке спостерігається з приводу призначення оперативноголікування фіброміоми матки.

Для загального відома, фіброміома матки – це доброякісна пухлина матки, яка виникає як ускладнення в результаті пошкодження м’язових волокон матки при хірургічному вискоблюванні під час переривання вагітності або за медичними показаннями, а також розриву м’язових волокон матки під час пологової діяльності.

Таким чином, фіброміома матки має травматичне походження, пов’язане з внутрішньом’язовим крововиливом, яке в подальшому піддається так званої організації – клітини крові, що вилила диференціюються спочатку в клітини пухкої сполучної тканини, куди проростають дрібні кровоносні судини, а потім пухка сполучна тканина диференціюється в щільну сполучну тканину з утворенням рубця. Кесарів розтин матки теж залишає після себе рубець, але тільки хірургічно оформлений. Вірогідність розвитку злоякісного процесу в рубцевої тканини практично дорівнює нулю. Тому фіброміома матки ніколи не переходить в злоякісний процес і, більше того, бути гормонально залежної пухлиною і збільшуватися у своїх розмірах.

Розміри фіброміоми зумовлені величиною внутрішньом’язового крововиливу – чим більше було вилилась крові, тим більше будуть розміри фіброміоми. Проте розміри фіброміоми можуть збільшуватися, але тільки в разі повторного ушкодження м’язових волокон матки і, отже, повторного крововиливу в області розташування фіброміоми, оскільки рубцева тканина порушує еластичність м’язів матки і збільшує ризик повторного розриву м’язових волокон в області рубцевих змін матки. Різниця в розмірах фіброміоми в декілька міліметрів, про які вам говорить лікар-гінеколог при ультразвуковому обстеженні, залежить від кута відбитого сигналу і не має ніякого значення в погіршенні або поліпшенні стану фіброміоми. Більш того, дисфункціональні маткові кровотечі ніяким чином не пов’язані з фіброміомою матки, так як є дисгормональних порушенням.

Звичайно, для лікаря-гінеколога, який заробляє гроші на операціях з приводу екстирпації матки, та ще й разом з придатками, що значно полегшує технічне проведення операції, проблема фіброміоми матки, дисфункціональних маткових кровотеч і розвитку раку матки вирішується координально. Але, хіба це його здоров’я? Перетворювати медицину в бізнес, в основі якого лежить мистецтво обманювати людей, а не мистецтво лікування – це аморально для будь-якого лікаря і переслідується законом.

Така логіка призводить до аналогічного абсурду, що, якщо спортсмен порвав литковий м’яз, то йому треба відрізати ногу вище коліна? Екстирпація матки з придатками з приводу фіброміоми з метою профілактики раку матки – дурість рівносильна дурості по видаленню здорових молочних залоз з подальшим силіконовим протезуванням з метою профілактики раку молочних залоз, як це вже було в Америці. Немає органу, немає проблеми для вузького фахівця. Хто залишається з проблемою?

Якщо сімейний лікар не буде піднімати подібні проблеми в інтересах здоров’я своїх пацієнтів, то він не має права називатися сімейним лікарем. Тому що, сімейний лікар – це перш за все довірений лікар, для якого інтереси здоров’я його пацієнтів відносно професійної етики ставляться не нижче лікарської етики по відношенню до колегам, а може бути і вище.

Але все ж, треба оперувати фіброміому чи ні? Якщо фіброміома не порушує своїми розмірами якість вашого життя щодо тиску на сечовий міхур або пряму кишку, що викликає проблему сечовипускання і дефекації, то можна забути про свою фіброміому раз і назавжди. Однак, якщо розміри фіброміоми дійсно порушують якість вашого життя, то звичайно ж треба оперуватися, але постаратися зберегти яєчники. Для загального відома, в патологоанатомічне музеї Тартуського університету, де я отримував медичну освіту, є макропрепарат 18 .. – якогось року фіброміоми матки розміром в дев’ять кілограм. Жінка померла в поважному віці від старості. Однак порушення сечовипускання і дефикации необхідно диференціювати від багатьох інших захворювань, які ніяк не пов’язані з фіброміомою матки.

Больовий синдром, який може бути побічно пов’язаний з фіброміомою матки, не є показанням до операції, так як в цьому випадку, в першу чергу необхідно звернути увагу на вікове порушення обміну кальцію і тромбофлебіт венозного сплетення органів малого таза, що вирішується консервативним лікуванням .

Тому, перш ніж погоджуватися на операцію необхідно обов’язково проконсультуватися у довіреного лікаря. Зворотно адже не пришиєш.

Ваші коментарі:

Підписатися на розсилку

Популярне сьогодні

Азбука спокусника: шість правил для посилення потенції, які повинен знати кожен чоловік!

Ця проста і популярна дієта допоможе позбутися зайвих кілограмів і взяти діабет під контроль.

Жіночі груди – предмет зітхання чоловіків і гордості жінок. Але навіть у грудях є свої страхи і бажання …

Болі в животі під час місячних – проблема більшості жінок. Чому болить живіт і як позбутися від болю?

Підписатися на розсилку

Новини партнерів – Marketgid

Цікаве на сайті

Новини партнерів – Meta

Торгова марка і торговий знак LIKAR.INFO ™ зареєстровані. Всі права захищені. При використанні матеріалів сайту посилання на обов’язкове.

Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

• коли оперують фібріому
  • operuvati fibromiomu chi ni
  • чи треба оперувати фибромиому матки
  • чи обовязково оперувати фіброму