Діагностика і лікування кісти зуба –

Діагностика і лікування кісти зуба

Кіста зуба є розташовану в тканини ясен невелику капсулу, заповнену рідиною, до складу якої входять цілком нешкідливі для організму молекули холестерину. До тих пір, поки пацієнта не турбує кіста зуба, лікування її проводиться вкрай рідко. Саме у відсутності симптомів криється підступність околокорневой кісти, діагностують її деколи абсолютновипадково – при рентгенографії зубів.

Лікування кісти зуба стає актуальним в тих випадках, коли в порожнині кісти розвивається запальний процес, зуб стає різко болючим при накусиваніі, ясна опухає, виникають явища періоститу щелепи (флюс).

Причиною виникнення кісти зуба служить хронічний запальний процес у верхівки кореня зуба. Таке запалення називається періодонтит. Періодонтит, в свою чергу, виникає або як ускладнення глибокого карієсу, травми зуба, або в результаті неякісного лікування кореневих каналів зуба. Саме недостатньо ретельно проведена санація каналів найчастіше призводить до розвитку кісти зуба. Тому досвідчений стоматолог завжди контролює якість обробки каналів по рентгенівським знімкам.

Логічно припустити, що таке захворювання як кіста зуба лікування народними засобами не передбачає. Кіста зуба і народне лікування – поняття несумісні! Серед рецептів народної медицини зустрічаються і такі екзотичні, як лікування кісти зуба п’явками . Благо, що добровольців знаходиться не багато. Якщо все-таки знаходяться охочі випробувати на власному здоров’ї народні методи лікування кісти зуба, вони повинні знати про ризикованість такого «лікування».

Якщо на знімку виявлена ?? кіста зуба , лікування її можна почати на ранній стадії, шляхом повторної санації каналів. Ефективне лікування кісти кореня зуба забезпечується як терапевтичними, так і хірургічними методами. Терапевтичне лікування кісти зуба направлено на якісну антисептичну обробку кореневого каналу хворого зуба. Як правило, таке лікування кісти зуба вимагає копіткої роботи з кореневим каналом з багаторазової обробкою його спеціальними препаратами. Потім кореневий канал пломбується постійним пломбувальних матеріалів: пломбування кореневих каналів Термофіли, пломбування каналів зуба гутаперчею.

Професійна обробка каналів запобігає можливості повторного розвитку кісти.

Сучасні технології внесли свій вклад в лікування кісти на корені зуба . Так, лікування кісти зуба лазером в комплексі з іншими методами дає чудовий результат.

непрорізавшихся зуби, в тому числі зуби мудрості, також можуть спровокувати утворення в яснах кістозної порожнини. Якщо у пацієнта виявлена ??Парадентальная кіста зуба, лікування її частіше проводять хірургічними методами. Хірургічне лікування кісти зуба не вимагає видалення зуба – видалення підлягають тільки кіста і верхівкова частина кореня зуба, тому операція носить назву зубосберегающей.

У всіх випадках, коли у пацієнта виявляється кіста зуба, лікування її проводити потрібно обов’язково – адже це спочатку невинне освіта може стати джерелом серйозних проблем, в результаті яких видалення зуба уникнути вже не вдасться.

Що стосується профілактики виникнення такого захворювання як кіста зуба, лікування якого на запущених стадіях обходиться пацієнтові недешево – кращим засобом є регулярні обстеження порожнини рота у досвідченого стоматолога.

• терапевтичне лікування кісти ясен
  • зуба лікування
  • як лікувати нарив нс зубові
  • як зняти пародонт в домашных умовах