Шкірні захворювання, хвороби шкіри – Симптоми і лікування, МЖ

Шкірні захворювання, хвороби шкіри

Шкірні хвороби, їх симптоми та лікування

Особливості будови шкіри і велика кількість зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на неї, обумовлюють різноманіття шкірних хвороб. Багато кожниеPзаболеванія – результат впливу біологічних факторів: мікроскопічних грибків, тварин паразитів, вірусів.

Хвороби шкіри найбільш частозавдають моральні страждання, адже на відміну від інших захворювань, вони мають зовнішні прояви. Екзема, дерматити, нейродерміти, кропивниця, оперізуючий лишай, стрептодермія, бактеріальні, грибкові та вірусні ураження, демодекоз (демодекс), контагіозний молюск та інші захворювання шкіри успішно піддаються лікуванню.

Причини шкірних захворювань

Оскільки алергія та шкірні захворювання – це не тільки змінена індивідуальна реакція організму на ті чи інші біохімічні речовини, але і нездатність організму до їх самостійного виведенню. У людини є чотири «лабораторії», що відповідають саме за дезінтоксикацію і виведення речовин з організму. Це, перш за все, печінка, нирки, лімфатична система на чолі з селезінкою і кишечник. Коли ці органи не справляються, токсини виводяться через шкіру.

Чисто шкірних хвороб не існує. Причини всехPкожних заболеванійPкроются в порушенні роботи внутрішніх органів – печінки, нирок, а також лімфатичної та імунної систем. Слідство цих порушень, що викликаються, крім усього іншого, різними інфекціями, – яскраво виражена реакція шкіри.

Інфекція – одна з провідних причин шкірних захворювань. Інфекція розмножується, викликаючи запальну реакцію. Крім того, будь-яка інфекція виділяє в організм токсини, які й порушують роботу органів-фільтрів. Токсини, що виділяються інфекціями, є первинними і агресивними алергенами. Наявність інфекцій в організмі значно підвищує алергічну компоненту. Органи, відповідальні за дезінтоксикацію (печінка, нирки, лімфатична система) при величезній кількості токсинів перестануть справлятися зі своєю роботою, повноцінно виконувати свої функції. По суті, шкірні хвороби – це патологічний шлях чрескожного виведення токсинів з організму.

У багатьох пацієнтів з шкірними хворобами і алергією виявляється наявність так званих «внутрішніх алергенів». До цієї категорії, наприклад, відносяться глисти і продукти їх життєдіяльності, оскільки це чужорідні білкові структури, реально викликають алергію та шкірні хвороби. Грибкові культури, наприклад, дріжджові гриби роду candida, також можуть виступати в ролі «внутрішніх алергенів». Тому, коли, наприклад, жінка, яка страждає кандидозом, скаржиться на висип, не можна розглядати шкірні прояви поза загальної клінічної картини.

Дисбактеріоз кишечника – один з найважливіших факторів, що провокують вознікновеніеPкожних захворювань. При порушенні кишкової мікрофлориPнарушаются процеси травлення і засвоєння поживних речовин. У першу чергу організм починає відчувати дефіцит вітамінів і мікроелементів. Крім усього іншого, від цього починають страждати волосся, нігті та шкіра. А звідси – і різні шкірні прояви, які в багатьох випадках хорошоPлечатся за допомогою вітамінів.

Стреси справедливо вважаються причиною багатьох захворювань. Будь-який стрес – це цілий каскад форсованих біохімічних реакцій, розхитують не лише серцево-судинну, а й імунну систему. Як наслідок, – зниження опірності організму, активізація інфекцій, збільшення кількості токсинів, виражена навантаження на всі фільтруючі органи.

Діагностика шкірних захворювань

Системна діагностика шкірних хвороб вкрай важлива, адже будь-який з діагнозів – лише свідоцтво про наявні в організмі порушення, які цілеспрямовано виявляються в ході програмної діагностики. У діагностиці хвороб шкіри особливо важливо виявити приховані інфекції, які позбавляють імунну систему можливості нормально функціонувати. Також оцінюється стан внутрішніх органів, порушення роботи яких може викликати шкірні захворювання.

Тому обстеження при шкірних захворюваннях складається з ретельно вивіреного списку аналізів та обстеження уPврачей іншої спеціалізації, які покликані не просто виявити захворювання шкіри (часто це можна зробити і неозброєним оком), а виявити справжні причини всіх наявних в організмі розладів. При такому системному підході проведеного лікування буває досить, щоб позбавити пацієнта від хвороби шкіри надовго, а часто і на все життя.

Хвороби шкіри та підшкірної клітковини включають в себе:

Лікування шкірних захворювань

Лікування шкірних захворювань можна условноPразделіть на кілька етапів – залежно від індивідуальних особливостей кожного пацієнта і характеру його захворювання. У лікуванні алергії і шкірних хвороб успішно пріменяеются як самі передові методи лікування, так і класичні. Це гомеопатія, фітотерапія, ультрафіолетове опромінення крові, кріотерапія, – спільно з комплексним медикаментозним впливом, спрямованим на підтримку роботи печінки, нирок, підшлункової залози і т.п. Особливу вніманіеP необхідно звернути на стан імунної сістеми.P

Мазі, креми, бовтанки і інші препарати зовнішнього застосування, як і народні засоби лікування шкірних захворювань, Pявляются лише доповненням до основномуPлеченію алергічних і шкірних захворювань. Важливо стан внутрішніх органів і нормалізація їх роботи.

Лікування шкірних захворювань може проводитися як амбулаторно, так і в умовах денного стаціонару.

Виберіть підлогу, частина тіла і симптом:

Це цікаво:

Копіювання сторінки повністю заборонено. Допускається копіювання абзацу і тільки за умови активного посилання на джерело. Ресурси та особи, викриті у несанкціонованому копіюванні, будуть переслідуватися за законом (стаття 7.12 Кодексу РФ “Про адміністративні порушення”)

• пришвидшуэ загоэння шкіри
  • справчник шкірних захворювань
  • шкірні глисти
  • шкірні захворювання
  • шкірні хвороби
  • шкірні хвороби тварин фото