Основні методи лікування геморою, включаючи рецепти народної медицини

Лікування геморою

Багато людей вважають, що, якщо у них діагностовано геморой, лікування буде супроводжуватися болючою операцією. До недавнього часу це дійсно було так, однак, проктологія не стоїть на місці. Ця галузь медицини постійно розвивається, і на сьогоднішній день лікарям доступні такі технології, як лігування геморою, які дозволяють позбутися від проблем за допомогоющадного оперативного втручання. Втім, не варто думати про операцію завчасно, адже цілком можливо, що вона не знадобиться, тому що в наші дні пацієнтам доступно ефективне народне лікування геморою. Проте не будемо забігати вперед і для початку поговоримо про традиційні методиках позбавлення від цього неприємного захворювання.

Консервативні методи лікування геморою

Дані методи засновані на використанні різних лікарських препаратів місцевого застосування ( ректальні свічки від геморою і мазі ). До їх складу входить цілий комплекс активних компонентів, які зменшують свербіння і біль, знижують набряк тканин, купируют запальний процеси, поліпшують кровопостачання і сприяють розсмоктуванню тромбів. Нерідко нам задають питання: «У мене геморой – як лікувати це захворювання?» На ринку представлено досить багато препаратів – Гепатромбін, Ультрапрокт, проктозан, проктоседил та інші, – але будь-який з них має побічними ефектами, тому кращу методику лікування для вас зможе підібрати тільки кваліфікований лікар після повного обстеження вашого організму.

Зауважимо, що свічки від геморою та інші подібні засоби впливають на людину симптоматично, тобто, вони на час знімають неприємні ознаки геморою, але не можуть вилікувати його повністю. Крім того, прийом лікарських засобів повинен супроводжуватися внесенням змін до звичайний спосіб життя людини і відмовою від шкідливих звичок. Піти на такі жертви здатні далеко не всі люди, тому багато хворих схиляються до радикального оперативного лікування.

У сучасній медицині хірургічне втручання проводиться відповідно до кількома методиками. Розглянемо їх більш докладно.

Склеротерапія

На ранніх стадіях геморой, лікування якого консервативними методами не принесло істотних успіхів, можна усунути за допомогою простої операції – склеротерапії. Вона полягає у введенні в гемороїдальний вузол спеціального речовини, яка склеює стінки кавернозних судин і перетворює їх на сполучну тканину. Втручання можливо навіть в умовах поліклініки, але вимагає високого професіоналізму від проктолога.

Використання екстремальних температур

Багато людей, почувши на питання «У мене геморой – як його лікувати?» відповідь – «Екстремальними температурами» – тільки недовірливо посміхаються, але інфрачервона коагуляція (надвисокі температури) та кріодеструкція (наднизькі значення) дійсно дозволяють позбутися від геморою. В процесі впливу тканини вузла піддаються некрозу (омертвіння). Якщо збільшених гемороїдальних складок занадто багато, то лікар проводить кілька лікувальних сеансів.

Лигирование геморою

Дана операція передбачає використання спеціальних кілець, які надягають на підставу вузла, запобігають його підживлення і, врешті-решт, викликають некроз тканин. Після повного змертвіння кільце видаляється разом з гемороїдальних вузлом. У більшості випадків лігування геморою проходить абсолютно безболісно. Лише зрідка пацієнти відзначають біль, але вона слабка і купірується за допомогою звичайних знеболюючих препаратів.

Вище ми розповіли про щадних оперативних втручаннях, але існують і більш радикальні методи, наприклад, операція Лонго або висічення вузлів. Дані методи відходять у минуле, але говорити про їх повне зникнення не доводиться, оскільки ситуація зміниться тільки після того, як медичні центри будуть оснащені необхідним сучасним обладнанням.

Геморой – лікування народними засобами

Народне лікування геморою можна без проблем поєднувати з традиційними методами, використовуваними сучасною медициною. Ефективних рецептів позбавлення від неприємної хвороби досить багато, тому ми познайомимо вас тільки з тими з них, які визнаються всіма без винятку гомеопатами:

Протівогеморройний збір: 1 частина кори крушини и1 частину листків кропиви. 8 гр. суміші заливається 1 л води і кип’ятити протягом 10 хвилин на маленькому вогні. Відвар необхідно наполягати не менше 30 хвилин, після чого він проціджують і розливається по заздалегідь підготовленим ємностей. Приймати ліки слід 4 рази на день по 1 склянці;

горець почечуйний – 2 ложки трави заливаються 0,5 літра води і кип’ятять протягом 15 хвилин. Після цього відвар укутують і наполягають в сухому, теплому місці. Приймають 3-4 рази на день за 30 хвилин до їди. Дозування – півсклянки;

трава деревію з верхівками – 15 гр трави на склянку окропу. Суміш наполягають протягом години. Приймати відвар слід 3-4 рази на день по 1 столовій ложці;

сиру картоплю – з нього роблять невелику свічку і вставляють в задній прохід. Щоб картопля не сильно сушив шкіру, свічку можна змастити медом;

горобина – відіжміть сік зі свіжих, зрілих ягід горобини і приймайте його 3 рази на день. Дозування – 75-100 гр;

медичні п’явки – їх ставлять безпосередньо на геморойні шишки в кількості від 3 до 10 штук. Помічено, що таке народне лікування геморою швидко приносить полегшення пацієнтові.

• вузловий геморой
  • лікування геморою консервативним методом
  • лікуваня вузлового гиморою
  • ликування гиморою