Міжхребцева грижа – Лікування народними засобами і методами, рецепти народної медицини

Лікування засобами народної медицини

Міжхребцева грижа

Мій чоловік інвалід 11-ї групи, у нього 3 міжхребцеві грижі. Його мучать постійні болі. Лікується він медикаментозно і за допомогою народних засобів. Напишіть, будь ласка, детальніше про це захворювання. Чому воно виникає? Як з ним боротися?

Міжхребцева грижа – одне з найбільш складних і небезпечних захворюваньхребта, яким страждає в тій чи іншій мірі близько чверті всього населення.

Всередині хребта знаходиться спинний мозок. Хребет є для нього захисним футляром. Спинний мозок розміщується всередині хребетного каналу, передня стінка якого утворена тілами хребців і міжхребцевих хрящами. Задньобічної стінки цього природного футляра утворені дужками хребців і остистими відростками.

Міжхребцева грижа пов’язана з порушенням обмінних процесів в міжхребцевому хрящі. Коли змінюється пружиниста функція хряща, він починає виступати в напрямку нервових стовбурів, корінців або спинного мозку. Така виступає частина утворює грижу.

Фізичні навантаження або емоційні переживання змушують тимчасово напружуватися м’язи спини. Після припинення навантаження м’язи розслабляються, «відпочивають».

Але якщо навантаження постійні, періоди розслаблення неповноцінні, то м’язи спини весь час знаходяться в напруженому стані. Сильні спазми, судомні стягування цих м’язів виникають при стресах, хронічних захворюваннях внутрішніх органів, мікротравмах хребта, частому тривалому перебуванні в постійному вимушеному положенні (за кермом, перед комп’ютером) і пр.

Сильний спазм, «судома» глибоких мишцспіни і міжхребцевих м’язів стягують між собою хребці. Міжхребцевий хрящ від цього сильно сплющується. Сплющений, здавлений між хребцями, він розтягує зв’язки і сухожилля навколо себе (фіброзне кільце). Не витримуючи розтягування, сухожильні зв’язки розриваються. Після цього внутрішня частина межпоз-вонковом хряща видавлюється крізь розрив.

Слабка опірність хребта до навантажень залежить, в першу чергу, від хворобливого стану внутрішніх органів. У будь-якого часто хворіє людини обмінні порушення в організмі закономірно призводять до обмінних порушень в хребті. Не можна забувати про те, що хребет – така ж частина організму, як й інші органи.

Дуже важливим є напрям випинання. Якщо міжхребцева грижа вилізла вперед або в сторони, це може привести до порушення роботи деяких органів і появі болю, але якщо грижа випинається в сторонуспінного мозку і ушкоджує його, наслідки можуть бути набагато серйозніше, аж до летального результату.

Якщо міжхребцева грижа торкнулася нервові відростки або корінці певного сегмента (частини) хребта, то це призводить до порушення роботи того органу, за який і відповідає пошкоджений сегмент. Так, міжхребцева грижа в поперековому відділі найчастіше викликає біль в ногах; грижа в грудному відділі сприяє

порушення в органах дихання, серце і т. д.; грижа у шийному відділі може бути причиною головних болів і болей в руках.

Можливий і інший варіант: внаслідок випинання диска в одну сторону в протилежній стороні відстань між хребцями зменшується і це призводить до затискання нервових відростків вже самими хребцями.

Діагноз: міжхребцева грижа ставиться на основі скарг, результатів огляду пацієнта та даних променевої діагностики (рентгена, МРТ – магнітно-резонансної томографії, КТ – комп’ютерної томографії). КТ дозволяє точно визначати стан хребців у різних площинах. МРТ – складний метод дослідження, що дає інформацію про розмір міжхребцевих гриж, ширині хребетного каналу, вираженості запальних змін і наявності супутніх патологій.

Перш ніж починати лікування будь-якого із захворювань, необхідно встановити причини його виникнення і тільки потім вибирати метод.

Розрізняють великі (порожнинні) і малі (ендоскопічні тощо) операційні втручання. За допомогою операції видаляється зруйнований диск і створюються умови для зрощення двох хребців. Але це крайній захід, що застосовується вимушено, після тривалого обдумування показань і протипоказань. До хірургічного втручання вдаються тоді, коли стає зрозумілим, що всі інші

засоби боротьби з хворобою вичерпані. Потрібно пам’ятати, що операція – це усунення слідства, але не причини виникнення міжхребцевих гриж.

Після операції повинна проводиться тривала реабілітація, щоб уникнути повторного виникнення захворювання.

Медикаментозне лікування може призвести лише до незначного поліпшення стану за рахунок зменшення запального набряку, а в деяких випадках і не дати поліпшення зовсім.

• Рухові методики. Завдяки важким фізичним вправам «до сьомого поту» у пацієнта підвищується імунітет і перетворюється м’язовий торс.

• Мануальні методики (мануальна терапія, хіропрактика тощо) спрямовані на зміну напруженості м’язів хребта і зменшення навантаження на диск.

• Фізіотерапевтичні методики включають кілька основних напрямків: рефлекторне (класична, традиційна і сучасна рефлексотерапія, масаж), польове і коливальний (електричними, магнітними, електромагнітними полями, ультразвуком, світлом) і механічне (витягнення, фізкультура).

Якщо грижу «запустити», можна стати навіть інвалідом, а тому чим раніше почнеться лікування хребта, тим коротше буде його тривалість і тим швидше ви позбудетеся від болю. Своєчасне звернення за допомогою і правильне лікування дозволяють справитися з проблемою міжхребцевої грижі в 90% випадків.

Проте повноцінне відновлення увазі обов’язкове зміна способу життя, звичок сну, відпочинку, руху, а також освоєння лікувальної гімнастики. У зворотному випадку перевантаження організму знову призведе до хвороби.

Популярні новини

Схожі статті:

20 випадкових статей:

• як боротися з міжхребцевою