Засоби для лікування корости – Інформація – медичний портал Челябінська

Med74.RU зобов’язується зберігати всю надану інформацію конфіденційно і не розголошувати її третім особам. Після реєстрації як користувача, в будь-який час Ви зможете отримати єдину дисконтну карту Med74.RU, що дає право на отримання знижок в лікувальних установах Челябінська. Для цього достатньо буде пройти за посиланням “ Отримати дисконтну карту ” в блоціреєстрації / авторизації.

Засоби для лікування корости

Фармакологічна дія. Препарат для лікування корости. Надає токсичну (отруйну) дія на коростявих кліщів.

Показання до застосування. Діє токсично на коростявих кліщів (Acamsscabiei) і застосовується (під наглядом медичного персоналу) для лікування корости.

Спосіб застосування та дози. Застосовують у вигляді свіжоприготованою 20% водно-мильної суспензії (суспензії): .2 г мила (зеленого або подрібненого господарського) розводять в 78 мл теплої води і додають 20 мл бензил -бензоату, після чого ретельно збовтують. Суспензією змочують марлеві або ватяний тампон і втирають в шкіру (за винятком шкіри голови, обличчя та шиї). Спочатку втирають в ліву і праву руки, в тулуб, потім в ліву і праву ноги, підошви і пальці ніг. Потім роблять 10-хвилинну перерву і процедуру повторюють в тому ж порядку. У дітей до 3 років застосовують 10% суспензію. Обробку проводять в тому ж порядку. Суспензією обробляють також волосяну частину голови і обличчя, стежачи, щоб препарат не потрапляв в очі. Після закінчення втирання хворий надягає чисту білизну і знезаражену верхній одяг. Повинні бути змінені також постільні приналежності. До обробки хворий ретельно миє руки теплою водою з милом; після обробки руки не слід мити протягом 3 ч. Хворому видають 20-30 мл суспензії для обробки рук після кожного їх миття. Через 3 дні після лікування хворий миється у ванні або бані і знову міняє білизну. При необхідності і за відсутності роздратування шкіри проводять повторне лікування.

Побічна дія. Під час втирання суспензії деякі хворі, особливо діти, відчувають печіння, яке проходить через кілька хвилин. В окремих випадках можливе подразнення шкіри.

Умови зберігання. Суспензію можна зберігати при кімнатній температурі протягом 7 днів після її приготування.

Синоніми: Юракс. Фармакологічна дія. Засіб для лікування корости. Викликає загибель збудника корости (скабіцідное дія). Крім того, препарат має лікувальну дію при свербінні, не пов’язаному з коростою. Механізм дії препарату не з’ясований.

Спосіб застосування та дози. Перед призначенням пацієнту препарату бажано визначити чутливість до нього мікрофлори, що викликала захворювання у даного хворого. Препарат застосовують зовнішньо. При корості крем або лосьйон (після струшування) застосовують таким чином. Після ванни або душу крем або лосьйон ретельно втирають в шкіру від підборіддя до пальців ніг, звертаючи особливу увагу на складки і згини. Процедуру повторюють через 24 ч. На наступний день проводять зміну одягу та постільної білизни. Через 48 годин після другого втирання беруть гігієнічну ванну. При використанні як протисвербіжну кошти кротамітон м’яко втирають в шкіру до повного всмоктування. При необхідності втирання препарату повторюють.

Протипоказання. Роздратування або запалення шкіри, підвищена чутливість до препарату. При вагітності препарат застосовувати тільки за суворими свідчення.

Форма випуску. Крем (1 г -0,1 г кротамітон) в тубах по 60 г; лосьйон (1 г – 0,1 г кротамітон) у флаконах по 60г.

Фармакологічна дія. Комбінований препарат для лікування корости. Вхідний до складу препарату есдепалетрін є нейротоксичним (надають шкідливу дію на нервову систему) отрутою для комах. Механізм дії полягає в порушенні катіонного обміну (обміну позитивно заряджених іонів – калію, натрію, кальцію, магнію) мембран нервових клітин. Піперонілу бутоксид, що входить до складу препарату, посилює дію есдепалетріна.

Спосіб застосування та дози. Перед призначенням пацієнту препарату бажано визначити чутливість до нього мікрофлори, що викликала захворювання у даного хворого. Лікування починають ввечері в 18-19 год, щоб препарат діяв протягом ночі. Після нанесення препарату не митися. Спочатку обробляють зараженого, потім всіх інших членів сім’ї. Обприскують всю поверхню тіла, крім голови і обличчя, з відстані 20-30 см від поверхні шкіри. Препарат спочатку наносять на тулуб, а потім на кінцівки, не залишаючи необроблених жодної ділянки тіла (оброблені ділянки починають блищати). Особливо ретельно препарат

наносять між пальцями рук, ніг, під пахвами, промежини, на всі згини та уражені ділянки і залишають на шкірі на 12 ч. Через 12 год необхідно ретельно вимитися з милом і витертися. Як правило, одноразового застосування спрегаль достатньо. Однак необхідно мати на увазі, що навіть у разі ефективності проведеного лікування свербіж та інші симптоми можуть спостерігатися ще 8-10 днів. Якщо після закінчення цього терміну симптоми зберігаються, можна нанести препарат повторно.

У разі інфікованої корости спочатку необхідно вилікувати імпетиго (поверхневе гнійничкові ураження шкіри з утворенням гнійних кірок). Якщо короста супроводжується екземою, за 24 години до застосування спрегаль слід змастити уражену поверхню глюкокортикоїдної маззю (що містить гормони кори надниркових залоз або їх синтетичні аналоги, наприклад, фторокорт).

При лікуванні дітей та новонароджених під час розпилення препарату необхідно закрити їм ніс і рот серветкою; в разі зміни пелюшок необхідно заново обробити всю зону сідниць. При локалізації расчесов на обличчі їх обробляють ватою, змоченою спрегалем.

Необхідно уникати потрапляння препарату на обличчя. При випадковому попаданні в очі ретельно промити їх теплою водою.

Побічна дія. При нанесенні препарату можлива поява почуття легкого пощипування, яке швидко зникає.

Форма випуску. Аерозоль для зовнішнього застосування 160 мл у балоні. 10 г аерозолі містять есдепалетріна 0,063 г і бутоксиду піперонілу 0,504 р.

• чи існують аналоги спрегаля