Які є типи розсіяного склерозу. Які симптоми розсіяного склерозу. Розсіяний склероз (причини, симптоми, лікування)

Розсіяний склероз

Є різні клінічні прояви розсіяного склерозу. Під час нападу пацієнт відчуває раптове погіршення нормальних фізичних функцій, як м’яке, так і виражене. Цей напад зазвичай триває більше ніж 24 години і, як правило, більше ніж тиждень (рідко більше ніж 4 тижні).

У близько 65-80% пацієнтів після зменшення проявів розсіяного склерозу, потім знову виникає рецидив,це найпростіший тип – рецидивно-реміттірующая форма розсіяного склерозу. В цьому випадку, пацієнти відчувають серії нападів (рецидивів), які слідують за повним або частковим зникненням симптомів (ремісією). Може пройти від тижня між повтореннями.

При первинному прогресуючому розсіяному склерозі відбувається постійне, поступове погіршення фізичних функцій пацієнта більш виражене, ніж при рецидивному. У 10-20% пацієнтів все починається з первинного прогресуючого розсіяного склерозу.

Пацієнти з первинним прогресуючим розсіяним склерозом можуть увійти у фазу, коли рецидиви рідкісні, але велика ймовірність інвалідизації, і кажуть, що це друга стадія розсіяного склерозу. У 50% пацієнтів з первинною стадією буде розвиватися вторинна стадія, через 10 років. Прогресуючий рецидивуючий – це тип розсіяного склерозу, що характеризується вираженим зниженням здібностей, яке слідує за окремими нападами. Існують випадки розсіяного склерозу, які можуть бути згладженими і стають очевидними тільки після деяких років, і рідкісні випадки екстремально швидкого прогресування симптомів розсіяного склерозу (іноді фатальні), які відомі як злоякісний або блискавичний розсіяний склероз (Марбурзький варіант).

Симптоми можуть бути одиничними або численними і можуть бути по силі – помірно виражені і сильно виражені, за тривалістю – короткої тривалості або тривалі. Повна або часткова ремісія з’являється у 70% у пацієнтів з розсіяним склерозом.

Зорові порушення можуть бути першими симптомами розсіяного склерозу, але вони зазвичай зменшуються. Пацієнт може мати поганий зір, червоно-зелене спотворення (кольорове насичення), або раптову сліпоту (сліпоту одного ока).

Може бути втрата сприйняття, мови (типово проблема вимови слів), тремтіння або запаморочення.

Коли захворювання прогресує, пацієнти можуть відчувати сексуальну дисфункцію або слабкість кишечника і сечового міхура. Підвищення температури пов’язано з посиленням симптомів розсіяного склерозу у 60% у пацієнтів. Вагітність зменшує кількість нападів.

Інформація на сайті представлена ??виключно в ознайомлювальних цілях, при необхідності проконсультуйтеся з фахівцем