Відділення терапії, Консультація терапевта, Прийом терапевта

ВІДДІЛЕННЯ ТЕРАПІЇ І РЕАБІЛІТАЦІЇ

До терапевтам звертаються в тих випадках, коли є скарги на самопочуття, але при цьому ви не знаєте, до якого фахівця піти. Це можуть бути тягнуть болі в животі, запаморочення, загальне нездужання, безсоння, слабкість в ногах і так далі.

В клініку «Медхелп» звернувся Станіслав – 38-річний менеджер стільникової компанії. Часто в кінці важкогодня у нього з’являлася сильна біль у шлунку. Причому дієта, кефір і ліки не допомагали. Біль трохи вщухала, але повністю не припинялася.

Потім він здав шлунковий сік на аналіз. Аналіз показав норму. Не виявилося ні виразки, ні гастриту. Лікарі-гастроентерологи так і не змогли встановити причину болю.

Нарешті, Станіслав прийшов в «Медхелп» на прийом до терапевта. Після всебічного обстеження з’ясувалося, що болі в шлунку викликані неправильною роботою серця. Будь-яке перевтома порушувало серцевий ритм, що призводило до спазму і віддавало в область шлунка.

Саме терапевт зміг встановити справжню причину. Якщо гастроентеролог виявляє тільки шлунково-кишкові захворювання, то терапевт бачить роботу всього організму – як було у випадку зі Станіславом. Добре, що пацієнт вчасно звернувся до лікаря і жалюгідних наслідків вдалося уникнути. В історії медицини – безліч випадків, коли лікування у вузького фахівця призначалося неправильно. Вузький фахівець лікує захворювання тільки свого напрямку і лише терапевт всебічно обстежує хворого.

Обстеження, зрозуміло, проводяться не тільки терапевтом, а групою лікарів різної спеціалізації. Але терапевт в цьому ланцюжку грає провідну роль. Він контролює процес, направляє до того чи іншого фахівця.

Нещодавно в «Медхелп» звернулася Людмила Олексіївна (45 років). Головні болі мучили її протягом місяця. Дільничний лікар вирішив, що біль викликана гіпертонією і прописав стандартний набір ліків.

Не дивно, що вони не допомагали, адже головний біль може бути викликана різними причинами: перевтома, підвищений тиск, атеросклероз, застуда і навіть пухлина головного мозку. Болить однаково, але діагнози різні.

Людмилі Олексіївні пощастило: терапевт встановив, що головний біль викликана не раковою пухлиною. Але все ж захворювання виявилося досить серйозним. Будь-яке зволікання або неправильне лікування могло привести до плачевних наслідків.

Багато пацієнтів в разі нездужання починають пити ліки. Це, звичайно, знімає симптоми, але хвороба при цьому неминуче переходить в хронічну форму. Довгі роки її можна не відчувати. Наприклад, недолікований цистит тільки через десять років нагадає про себе. Він з’явиться у вигляді простатиту чи аденоми передміхурової залози.

Не поспішайте займатися

САМОЛІКУВАННЯМ!

Неприємні наслідки виникають навіть від звичайної застуди. Грипозний стан проходить вже через три дні. Але якщо не вживати заходів, застуда може перейти в хронічний бронхіт, а після – в запалення легенів. Якщо не лікувати і запалення легенів, – розвиваються хвороби серця, і так далі.

Сімейна медицина

За бажанням пацієнта терапевт може стати сімейним лікарем. Подібна форма медичної практики вважається найбільш успішною, оскільки лікар на протязі багатьох років стежить за станом здоров’я всієї родини і може проводити своєчасну профілактику.

Це дозволило відкрити в нашій клініці центр попереджувальної терапії (на медичному мовою – превентивної терапії).

Центр займається дослідженням захворювань у здорових осіб, родичі яких страждають ожирінням, цукровим діабетом, психічними розладами і так далі.

В центрі проводиться генетичне тестування для виявлення індивідуального ризику захворювань, а також профілактика спадкових захворювань.

Лікування в стаціонарі і розвантажувальна терапія

У терапевтичному відділенні «Медхелп», поряд з амбулаторною допомогою, проводиться денний стаціонарне лікування.

При важких формах захворювання пацієнт спостерігається в денному стаціонарі: препарати застосовуються за допомогою крапельниць, що зберігає слизову шлунка. Призначаються також загальнозміцнюючі процедури, в деяких випадках корисні засоби народної або східної медицини. Таким чином, лікування в клініці «Медхелп» проходить оперативно і максимально комфортно.

Іншим напрямком терапевтичного відділення є профілактика захворювань. Наприклад, запамороченням, задишкою, розладом шлунка страждають не тільки пенсіонери, а й молодь. Ці симптоми говорять про починаються збої в роботі серцево-судинної системи. Необхідна профілактика захворювань. А вона в клініці «Медхелп» може бути найрізноманітнішою. ??

Наприклад:

Якщо ваша трудова діяльність насичена, ви втомлюєтеся на роботі, то рекомендуються сеанси розвантажувальної терапії. Це заспокійливі ванни або тонізуючий гідромасаж. Подробиці – в розділі «Реабілітація».

Зміцнювати імунітет, відновлювати його функції – ще один напрямок клініки «Медхелп». Для цього ми впровадили спеціальну медичну програму – клінічну імунологію.

Останні повідомлення форуму з терапії

• терапевт чи лiкуэ вiн цистiт