Вазомоторний риніт лікування народними засобами

Запалення, яке вражає слизову м’яких тканин, розташованих у порожнині носових раковин і викликає їх звуження, а разом з тим і порушення судинного тонусу, аж до утруднення дихання – це вазомоторний риніт.

Головною причиною, по якій починає розвиватися захворювання, вважається зміна в збудливості центральних, а також периферичнихвідділах нервової системи. Як наслідок – неадекватна реакція судин, що знаходяться в слизових оболонках на зовнішні подразники.

Все це проявляється у вигляді закладеності носових пазух і набряклості. Дуже часто вазомоторний риніт хворіють люди з вегето-судинною дистонією, зниженим артеріальним тиском, а також з іншими захворюваннями, пов’язаними з ендокринною системою.

Як бачите, вазомоторний риніт може наступити під впливом різних причин. Тому його лікування має бути комплексним, при цьому повинні враховуватися індивідуальні особливості організму пацієнта.

Виникає вазомоторний риніт через безліч причин – сюди входять як зовнішні, так і внутрішні зміни, що відбуваються в організмі. Ось чому, перед тим, як починати лікування, потрібно обов’язково подумати, які методи будуть найбільш ефективні і принесуть швидкий результат. І пам’ятайте, що тільки лікар допоможе вам з’ясувати основну причину вазомоторного риніту.

Є кілька методів, які застосовуються для лікування вазомоторного риніту – це і традиційні народні, і сучасні методики. Як правильно лікувати вазомоторний риніт знає тільки лікуючий лікар. Він може порадити загартовувати організм, приймати вітаміни і загальнозміцнюючі засоби.

На сьогоднішній день при вазомоторний риніті гарний вплив на організм надає лікування лазером. Яким чином лікувати пацієнта при вазомоторний риніті, і які при цьому застосовувати методи, лікар визначає, судячи по загальній клінічній картині захворювання.

Дуже часто лікарі призначають лікування лазером, проте ця процедура досить складна і дорога, тобто дозволити її собі може не кожен чоловік. Вихід із ситуації є – скористатися методами народної медицини, якими із задоволенням користується більшість пацієнтів.

Лікування вазомоторного риніту

Для того, щоб вилікувати вазомоторний риніт, потрібно буде набратися терпіння. Фахівці радять вдаватися до медикаментозного лікування, а також фізіотерапії (сюди входить також лазерне вплив). Виробляються операція по зменшенню судин у слизовій носа. Але крім цього є багато народних засобів, що допомагають вилікувати вазомоторний риніт.

Лікування вазомоторного риніту народними засобами

Рекомендується заварювати чай з таких компонентів: по 20 г трави деревію, листя малини, кропиви і квіток ромашки, 10 г трави чебрецю, 5 г кореня валеріани. З перерахованих компонентів зробіть збір, потім візьміть 2 ст.л. отриманої суміші, помістіть в 500 мл води, і кип’ятіть 5-7 хвилин. Потім дайте настоятися засобу 1:00, після – процідіть його. Приймайте по 100 мл 4 рази на день за 30 хвилин до прийому їжі.

Для промивання носа приготуйте настій з 30 г кори дуба, 20 г плодів горобини і листя скумпії, 15 г трави хвоща польового, 5 г листя м’яти і шавлії. Візьміть 2 ст.л. збору, прокип’ятіть їх 10 хвилин в 200 мл води, дайте настоятися протягом 1:00. Таким настоєм можна промивати ніс з спринцівки 1-2 рази на день.

Ще один ефективний народний засіб – свіжий сік каланхое. Потрібно закапувати ніс 6-8 краплями 3-4 рази на добу.

При вазомоторний риніті обробляйте слизову носа таким засобом, як 10% мазь листя волоського горіха. Для цієї мети підійде мазь квіток календули на вазеліні, компоненти потрібно брати в однакових кількостях. Подібне ліки ви можете зробити вдома самостійно.

Якщо у вас спостерігається виражений набряк слизової оболонки носа, потрібно приймати сечогінний збір. Він складається з 15 г плодів шипшини, 10 г трави череди і хвоща, 5 г листя берези, 3 г листя брусниці. 1 ст.л. отриманої суміші потрібно залити 1 склянкою окропу, перелити в термос і настояти протягом 8:00. Приймати засіб потрібно по півсклянки 2-3 рази на день. Курс такого лікування складає від 35 до 40 днів.

1 коментар

А я кропивою риніт вилікувала! Зібрала за порадою з іншого сайту квіти глухої кропиви (глуха кропива), висушила, заварювала окропом по столовій ложці в склянці і пила тричі на день. І буквально за місяць все минуло, і тепер навіть не згадую, що хворіла колись! Тепер все раджу, хто запитує або скаржиться, щоб вони теж кропиву збирали і пили. Дуже добре діє!

• вазомоторний риніт
  • лікарні вазомоторний риніт
  • як вилікувати вазомоторный риніт