Травма – пошкодження колінного суглоба, Прочитано: 962 раз (а)

Купуємо якісні статті за ціною 25 рублів за 1000 знаків. Обов’язкова умова, атестат WebMoney не нижче початкового! Зацікавленим звертатися в ICQ: 831650 або емаіл: support [волчара] allwomens.ru

Травма – пошкодження колінного суглоба

Про жінок завжди знайдеться сказати щось нове, поки хоч одна з них залишиться на земній кулі.

Колінний суглоб – це складна структура,підвладна пошкоджень. При травмах колінного суглоба необхідно екстрене обстеження – це допоможе в подальшому запобігти порушенню його функції. Колінний суглоб утворений трьома кістками: стегнової, великогомілкової і колінної чашечкою. Його стабільність забезпечується зв’язками, менисками, а також тонусом навколишніх м’язів. Якщо при пошкодженні будь-якої з цих структур, наприклад в результаті падіння, пацієнтові не була надана своєчасна допомога, може розвинутися деформація суглоба. Травма, пошкодження колінного суглоба – тема статті.

У ході клінічного обстеження з приводу гострого болю в суглобі лікар оцінює форму і положення кінцівки, обсяг стегна, стан підколінних зв’язок і м’язів гомілки, відзначає наявність почервоніння, локального підвищення температури або набряку; аналізує ходу пацієнта (якщо він може ходити), порівнює довжину ніг. Потім доктор оцінює обсяг пасивних рухів в суглобі і його стабільність. У подальшому, залежно від виду пошкодження використовуються рентгенологічні та хірургічні методи дослідження.

Головними симптомами травми колінного суглоба є біль і набряк. В деяких випадках на шкірі видно синці та почервоніння. При пальпації можна виявити зміщення кісток, а також нестабільність або неможливість повного розгинання суглоба. Деякі клінічні ознаки можуть свідчити про наявність хронічного процесу, який передував травмі. Наприклад, Х-образна і O-подібна деформація кінцівок, надмірно виступаючі колінні суглоби спостерігаються при порушеннях росту, артриті, поліомієліті або рахіті.

• Досить часто колінний суглоб травмується під час занять спортом, наприклад гри в футбол. Найбільш поширеними травмами є переломи, зміщення кісток, розриви зв’язок і пошкодження меніска. Найчастіше пацієнти після травми колінного суглоба надходять у відділення невідкладної допомоги з набряком суглобової сумки, пошкодженням менісків і розривом зв’язок. Доктор проводить послідовне обстеження колінного суглоба в положенні пацієнта лежачи на спині. Для виявлення причини болю та оцінки обсягу рухів в ушкодженому суглобі застосовуються спеціальні тести.

Обстеження колінного суглоба починається з огляду. Почервоніння і припухлість суглоба вказують на наявність гострого запалення. Також слід звернути увагу на деформації і ущільнення тканин.

При пальпації можна виявити наявність набряку (скупчення рідини в навколосуглобових тканинах). Набряк будь-якого походження вказує на пошкодження суглоба і вимагає проведення повного обстеження.

Стабільність колінного суглоба забезпечують хрестоподібні зв’язки. Передній і задній тести Лахмана дозволяють виявити розриви відповідно передньої і задньої хрестоподібних зв’язок.

Тест Макмюррея дозволяє виявити розрив меніска. Лікар виконує ротацію більше гомілкової кістки відносно стегна і повільно розгинає коліно. При пошкодженні меніска виникає біль.

Оцінюється обсяг активних і пасивних розгинальних рухів у колінному суглобі. Обмеження обсягу рухів свідчить про блокаду колінного суглоба або слабкості чотириголового м’яза.

Скупчення ексудату часто призводить до зменшення обсягу згинальних рухів в колінному суглобі. Пошкодження колатеральних зв’язок можна виявити при згинанні колінного суглоба на 30 градусів з наступним розгинанням.

Рентгенологічне дослідження дозволяє виявити переломи, наприклад перелом надколінка, вивихи і артрити. Крім стандартних (переднезадней і бічний) можуть використовуватися додаткові спеціальні проекції.

Для обстеження колінного суглоба проводиться дослідження синовіальної рідини. Пункція колінного суглоба здійснюється за допомогою спеціальної голки, яка вводиться у суглобову порожнину через прокол шкіри. Якщо ступінь пошкодження колінного суглоба не вдалося встановити за допомогою об’єктивного обстеження, використовуються додаткові методи: Артроскопія – обстеження порожнини колінного суглоба за допомогою спеціального оптичного інструмента. Дозволяє виявити розриви менісків та наявність вільних хрящових тіл в порожнині суглоба. За допомогою артроскопа можливе видалення вільних тіл і відновлення цілісності менісків. МРТ (магнітно-резонансна томографія) дозволяє виявити пошкодження м’яких тканин суглоба і підтвердити передбачуваний діагноз.