Симптоми та лікування ендометріозу шийки матки народними засобами. Внутрішній ендометріоз яєчників, УЗД діагностика, причини і ступінь

Що таке ендометріоз?

Ендометріоз … Як часто останнім часом жінки стикаються з цим словом. Сама назва цього захворювання походить від слова «ендометрій». Ендометрій це сама внутрішня оболонка матки – слизова, яка відторгається і виводиться назовні разом з менструальною кров’ю.

В результаті не координованих м’язових скорочень матки під час менструації відбувається зворотнийзаброс крові, внаслідок чого частки слизової оболонки виявляються в місцях, не типових для її локалізації – в м’язовому шарі матки, в шийці матки, в яєчниках, маткових трубах, в маткових зв’язках.

Ендометріоз – симптоми

Симптоми захворювання, як правило, вказують на те, що частинки ендометрію можуть поширюватися і в інші органи і тканини організму жінки. Питання про те, чому все-таки це відбувається, до кінця ще не вирішено. Розвитку та поширенню ендометріозу сприяють безліч різних чинників. В даний час більше схиляються до двох основних причин – це гормональні порушення в організмі жінки і неспроможність імунної системи.

Найчастіше ендометріоз (внутрішній ендометріоз) зустрічається у жінок дітородного віку, тобто в 20-40 років.

Види ендометріозу.

При нормальному менструальному циклі менструальна кров, а разом з нею і ендометрій, може потрапляти через маткові труби в черевну порожнину. Але клітини ендометрію там не приживаються. Причини ендометріозу криються в тому, що якщо ж у жінки є схильність до цього захворювання, то клітини ендометрію там приживаються і навіть розвиваються. У них відбуваються такі ж зміни, як і в самому ендометрії в порожнині матки.

Часто зустрічаються форми зндометріоза:

ендометріоз шийки матки – йому сприяють травми після абортів, пологів, діагностичних вискоблювання, припікання ерозії.

ендометріоз яєчників – поширення ендометріоїдної тканини на поверхні або в стромі яєчника. При незначному поширенні ускладнюється безпліддям і ніяк клінічно не проявляється. При більш вираженому поширенні утворюються ендометріоїдні кісти, які призводять до больового синдрому, посилюється під час менструації. Така форма ендометріозу найчастіше призводить до спайкового процесу в малому тазу.

ендометріоз тіла матки – поширення ендометріоїдної тканини в м’язовий шар матки. Ця форма ендометріозу проявляється рясними менструальними виділеннями, вираженим больовим синдромом, тривалими мажучі виділеннями до і після менструації.

Лікування ендометріозу

При такому методі лікування штучно блокують функцію яєчників, завдяки чому припиняється менструальний цикл. В цей період розростання ендометрія не відбувається, а, отже, ендометріоїдні вогнища піддаються зворотному розвитку. Дози препаратів і курс лікування підбираються індивідуально для кожної жінки. Це, перш за все, буде залежати від локалізації процесу, його поширеності, ступеня ураження органів. Враховується також вік пацієнтки і бажання мати дітей. Ефективним є в цьому випадку лікування ендометріозу народними засобами.

До такого лікування піддаються пацієнтки, які мають важкі ступеня ендометріозу у вигляді кісти яєчників, при поєднаних формах ендометріозу і фіброміоми матки і, звичайно, при вузлових формах аденоміозу. В післяопераційному періоді потрібно медикаментозне лікування для попередження рецидиву захворювання.

Для отримання найбільш ефективного результату від лікування найкраще поєднувати ці два методи лікування, тобто проводити медикаментозну підготовку до операції. Маючи свідчення УЗД про те, що якщо є ендометріоз матки, лікування обов’язково в найкоротші терміни. Варто підкреслити, що ендометріоз і вагітність не сумісні один з одним. Своєчасна діагностика у вигляді УЗД дозволить виявити хворобу на ранній стадії. Ендометріоз діагностика з проведенням УЗД зарекомендувала себе як найбільш ефективна. По суті, своєчасне проведення УЗД ендометріоз здатне останавіть на ранніх стадіях.

Майоров Євген Борисович – лікар вищої категорії, стаж в ультразвукової діагностики – 20 років. Первинна спеціалізація по УЗД в 1990 році на базі НДІ радіології та рентгенології, в 1998 році – спеціалізація з комплексного ультразвукового дослідження периферичних судин на базі госпіталю ГУВС, в 2001 році – спеціалізація по ехокардіографії на базі клінічної лікарні ім. С. П. Боткіна, в 2003 році – спеціалізація по УЗД в акушерстві та гінекології на базі 4 перинатального центру м. Москви.

Область інтересів в ультразвукової діагностики – органи черевної порожнини і нирки, органи малого тазу у чоловіків і жінок, поверхнево розташовані органи і тканини (щитовидна залоза, молочні залози, лімфатичні вузли, м’які тканини), ехокардіографія, дослідження периферичних судин з доплерометрією і кольоровим доплерівським картуванням кровотоку, УЗД в педіатрії, УЗД в акушерстві I, II, III триместри вагітності з доплерометрією матково-плацентарного кровоплину, реконструкція зображення плоду в 3D і 4D режимах, дослідження кровотоку в судинах статевого члена на предмет еректильної дисфункції з медикаментозними пробами, УЗД суглобів.

У медичному центрі «Приймуть» дослідження проводяться на ультразвуковому сканері експертного класу Medisson-ACCUVIX-XQ.

Medison Accuvix XQ

• ендометріоз шийки матки лікування