Що таке саркоїдоз, Ваше здоров’я, Газета «Господарство»

Новинка, що недавно з’явилася на ринку, – прищепний секатор, дозволяє добитися майже 100% результату навіть новачкові. Це раніше успіх залежав від досвіду садівника і спритності рук. А також від того, чи був гострим ніж, як швидко зроблено щеплення, гладко чи зроблені зрізи на привої, підщепі і так далі. Маючи прищепний секатор, ви зробите зрізи буквально за дві секунди. Єдине, що залишиться,– це докласти привой до підщепи і щільно обв’язати ізоляційною стрічкою. Все!

Що таке саркоїдоз

Добрий день, шановна редакціє! Я давно передплачую Вашу газету і ні за що не поміняю її на іншу. Багато у вас рад і консультацій для нас, ваших читачів. І я вирішила звернутися до вас з величезним проханням. У моєї дочки (їй 40 років) 2 роки тому виявили вузлики в легеневій тканині – хвороба називається саркоїдоз. Розкажіть про цю хворобу, а, може, хтось із читачів підкаже якісь рекомендації. Буду вам дуже вдячна. Розкажіть, наскільки це серйозно і як їй допомогти.

Саркоїдоз це системне запальне захворювання, при якому уражаються в основному легкі. У Росії саркоїдоз хворіють приблизно п’ять чоловік з 100 000. Частіше страждають дорослі люди у віці 30-40 років. Діти і літні люди захворюють рідко. Жінки страждають саркоїдоз в 1,5-2 рази частіше, ніж чоловіки.

В даний час причина саркоїдозу невідома. Це запалення, при якому лімфоцити (різновид білих кров’яних клітин) стають дуже активними. Такі лімфоцити виробляють речовини, які викликають утворення гранульом (скупчень запальних клітин) в різних органах. Можливість зараження саркоїдоз від хворого не доведена, проте відзначаються сімейні випадки захворювання.

Іноді у хворих першими симптомами саркоїдозу є: лихоманка, схуднення, відсутність апетиту, втомлюваність. У деяких є труднощі з диханням, особливо при фізичній роботі. З’являється сухий кашель, м’язова слабкість і апатичність.

У 90% випадків при саркоїдозі уражаються легені, і він, як правило, протікає безсимптомно. У таких випадках саркоїдоз можна виявити тільки на рентгені, тому що уражаються внутрілегочние лімфаузли і це не викликає у хворих ніяких зовнішніх проявів. Найбільш часто при ураженні легень зустрічаються такі симптоми задишка, сухий кашель, біль у грудях, іноді кровохаркання.

При тривалому і важкому перебігу хвороби запальні зміни в легенях можуть сприяти формуванню фіброзу легень і зниження дихальної функції. Також при саркоїдозі часто виникають запальні зміни на шкірі, очах, в суглобах і лімфатичних вузлах. При відсутності лікування ураження очей може привести до сліпоти. При саркоїдозі можуть також уражатися серце, мозок, печінка, нирки та інші внутрішні органи.

Діагноз «саркоїдоз» встановлює терапевт після огляду та розпитування пацієнта. Для правильного діагнозу лікар обов’язково призначить аналіз крові з вени і флюорограму. Також може знадобитися проведення проби Манту для виключення туберкульозу, на який саркоїдоз дуже схожий по проявах. При саркоїдозі реакція на пробу Манту негативна. Для підтвердження діагнозу може знадобитися і біопсія легень.

У більшості пацієнтів саркоїдоз зникає без лікування. Якщо ж лікування таки треба було, то воно повинне проходити під постійним контролем лікаря, так як тільки він може оцінити серйозність поразки внутрішніх органів і призначити правильне, повноцінне і своєчасне лікування.

Самими серйозними ускладненнями при саркоїдозі є розвиток дихальної недостатності і сліпота, до якої може привести запалення очей. Ці ускладнення можна запобігти за допомогою призначення спеціальних преператов. При неактивному перебігу саркоїдозу слід раз на рік відвідувати лікаря і робити флюорограму для контролю за перебігом хвороби.

Для профілактики загострень саркоїдозу слід намагатися дотримуватися здоровий спосіб життя. Найголовніше при ураженні легень не палити, оскільки це може привести до утруднення дихання і ускладнень хвороби. Також слід уникати ліків і контактів з хімікатами, шкідливими для печінки, з токсичними леткими речовинами, пилом, парами, газами, які можуть пошкоджувати легені.

Додати свій коментар

Схожі статті

© 2008-2011 Газета «Господарство», ТОВ «РУС МЕДІА ГРУП». Використання інформації з сайту в мережі Інтернет дозволяється тільки при вказівці гіперпосилання на джерело запозичення. Використання матеріалів сайту поза мережею інтернет дозволяється тільки з письмового дозволу правовласника. Зв’язок з адміністрацією сайту:

• архів газети народні методи лікування
  • що таке саркоїдоз легень