Розацеа – симптоми та лікування народними засобами

Розацеа

Коротка характеристика захворювання

Розацеа – це захворювання, пов’язане з ураженням судин в районі трійчастого нерва. Причинами хвороби є порушення шлунково-кишкового тракту та ендокринної системи, кліматичні чинники, стреси і емоційне перенапруження, неврологічні порушення. Загострення захворювання може бути викликане тривалим перебуванням на сонці або морозі,надто гострою їжею, відвідуванням сауни або лазні. Крім того, розацеа, симптоми якої найчастіше проявляються в осіб середнього та похилого віку, нерідко супроводжується появою кліщів – демодекс, які поселяються у волосяних фолікулах і шкірних залозах людини. При попаданні на шкіру, кліщі починають швидко розмножуватися і посилюють стан хворого.

У період загострення пацієнти скаржаться на свербіння і припливи до шкіри. Зауважимо також, що розацеа, лікування якої не проводилося або проводилося поверхово, призводить до синюшності шкірного покриву, венозному застою в шкірі, розширенню судин і появи нових вогнищ ураження. В особливо важких випадках у хворого розвивається рінофіма. Іноді у хворих людей уражаються очі. Вони червоніють, починають слезоточіть і сохнути.

Розацеа – симптоми і стадії захворювання

Найбільш часто хвороба проявляється на шкірі обличчя. Ведучий симптом, який свідчить про ураження судин, – наявність еритеми (почервоніння шкіри). Пізніше у пацієнта з’являються вугрові і папульозні елементи. Перебіг захворювання можна розділити на кілька стадій:

ерітемозная – відбувається розширення капілярів і супутнє почервоніння шкірного покриву. Дані порушення зачіпають практично всю площу шкіри обличчя, іноді переходять на шию і груди;

папулезная – характеризується появою спочатку одиничних, а потім досить рясних червоних вузликів кулястої форми;

вузлова стадія – з’являється рінофіма – розростання сполучної тканини шкіри носа, освіта горбистих, часточковий вузлів на його поверхні.

Розацеа – лікування захворювання

У першу чергу, хворий повинен уникати ситуацій, що викликають приплив крові до шкіри обличчя. Слід огранувати перебування на морозі і сонце, в лазні, надто жарких приміщеннях, уникати вживання дуже гарячої їжі, гострих страв і спиртних напоїв. Крім того, краще на якийсь час відмовитися від масажу і теплових процедур на шкірі обличчя.

Якщо людині поставлений діагноз розацеа, народні засоби слід застосовувати разом з проведенням традиційних лікувальних процедур. Гарні результати показують кріотерапія, електрокоагуляція і дермабразія (косметологічна процедура, яка полягає в механічній шліфовці шкіри за допомогою спеціального устаткування). Починати ж треба з протіводемодікозной терапії, для якої використовують рідкий азот, лікування за методом Демьяночіва і сернодегтярную спирт.

Якщо у людини спостерігається явно виражена запальна розацеа, лікування грунтується на застосуванні кортикостероїдних мазей. Також рекомендовані охолоджуючі примочки: 1-2% розчин резорцину, 3% розчин борної кислоти, настої з ромашки, чистотілу та календули. При наявності папули-пустульозні висипань бажано на час відмовитися від умивання і протирати шкіру дезинфицирующе-підсушуючими складами.

Розацеа – лікування народними засобами

Для позбавлення від почервоніння шкіри та вугрів, народна медицина використовує зовнішні місцеві методи, зокрема, примочки, маски, протирання і засоби, що володіють дезинфікуючим або протизапальною дією.

При почервонінні і набряклості шкіри, якими зазвичай супроводжується розацеа, народне лікування рекомендує використовувати холодні примочки на основі настоїв низки, деревію, зелені петрушки і квіток ромашки. Дуже високу ефективність показує прополіс, 5% розчином якого протирають обличчя перед сном. Врахуйте тільки, що на ранок на обличчі з’явиться тоненька плівочка. Її можна зняти за допомогою ватного тампона, змоченого в горілці.

Що робити, якщо у людини з’явилася вугровий розацеа? Народні засоби, що традиційно застосовуються при вуграх – це маски:

маска з соком алое – розведіть сік алое в теплій воді в співвідношенні 1:1 і змочіть цією сумішшю марлеві серветки, які потім прикладаються до лиця на 20 хвилин. Курс лікування триває 15-20 днів;

маска з капустяним соком – черговість дій така ж, як і у випадку з маскою алое, але в якості головного інгрідієнта використовується капустяний сік;

маска з настоєм плодів шипшини – серветки змочуються теплим настоєм плодів шипшини. Протягом 20 хвилин, поки маска лежить на обличчі, їх необхідно замінити 6-7 разів. Процедура виконується через день в кількості 20 раз.

Для збільшення ефективності народного лікування розацеа, маски можна поєднувати з прийомом всередину збору, що складається з стебел лопуха, трави хвоща польового і листя кропиви. Для приготування відвару беруть 2 ст. ложки збору і заливають їх 0,5 л. води. Суміш настоюється протягом 5 хвилин на повільному вогні. Відвар приймається 4 рази на день. Дозування – півсклянки.

Навіть якщо серце людини не б’ється, то він все одно може жити протягом довгого проміжку часу, що і продемонстрував нам норвезький рибалка Ян Ревсдал. Його моторики зупинився на 4:00 після того як рибалка заблукав і заснув у снігу.

• вузлова еритема народні методи лікування
  • народні методи лікування еритеми
  • народна медицина при розацеа