Радіохвильовий метод лікування новоутворень шкіри. Медичні статті на

Радіохвильовий метод лікування новоутворень шкіри

В даний час в світі широко застосовується радіохвильова хірургія в дерматологічній, гінекологічній практиці, офтальмології, отоларингології та щелепно-лицевої хірургії, у пластичній та загальної хірургії, ендоскопічних операціях і навіть в онкологічній практиці.

Радіохвильова хірургія – це атравматичний метод розрізу такоагуляції м’яких тканин за допомогою високочастотних хвиль. Радіохвильовий розріз виконується без фізичного мануального тиску чи дроблення клітин тканин. З найтоншої дроту, званої хірургічним електродом, емітуються високочастотні хвилі. Тканина чинить опір їх проникненню і при цьому виділяє теплоту, під впливом якої клітини, які знаходяться на шляху хвилі, піддаються випаровуванню і тканини розходяться в сторони.

Радіохвильова коагуляція і розріз виконуються без руйнування тканин, що викликаються при використанні електрохірургічний низькочастотних приладів. Оскільки відсутня травма, загоєння відбувається без післяопераційного болю та освіти шраму (рубця). Значною перевагою є також стерилізуючий ефект радіохвильової хірургії.

Таким чином, радіохвильова хірургія значно полегшує, покращує і прискорює хірургічні процедури. Радіокоагулятор виключає опіки. Після радіохвильових та хірургічних маніпуляцій не буває таких неприємних післяопераційних наслідків, як біль, набряк, запалення, які так часто з’являються після застосування «традиційних» коштів при подібних хірургічних втручаннях, що обумовлює швидке загоєння.

Видалення новоутворень методом радіохвильової хірургії має безперечні переваги перед іншими хірургічними методами, такими як електрокоагуляція («припікання»), кріодеструкція (лікування рідким азотом), лазерна коагуляція.

Застосування цих методів має побічні ефекти у вигляді опіку (у разі кріодеструкції – холодового некрозу) оточуючих здорових тканин, з утворенням струпа і згодом рубця. Метод радіохвильової хірургії позбавлений цих недоліків, оскільки здорові тканини не ушкоджуються. Внаслідок цього, загоєння ран після його застосування відбувається в середньому в два рази швидше, ніж після використання інших методів. Також дуже важливо, що видаляється тканина не нагрівається, клітини, з яких вона складається, не руйнуються і придатні для гістологічного дослідження.

Таким чином, до основних переваг застосування методу радіохвильової хірургії відносяться:

Можна вказати два основних протипоказання – це наявність у пацієнта кардіостимулятора (відносне протипоказання, що вимагає вживання заходів обережності) і категоричне небажання пацієнта співпрацювати з лікарем.

• Радіохвильова хірургія
  • Радіохвильова коагуляція
  • радіохвильова хірургія в дерматології
  • радіохвильове видалення кондилом протипоказання