Поликистоз яєчників – стежте за своєю менструацією

Поликистоз яєчників – стежте за своєю менструацією 24 червня 2007

Поликистоз яєчників, або синдром полікістозних яєчників – це дуже поширене серед жінок репродуктивного віку гормональне порушення. Захворювання називається так, тому що у багатьох (але не у всіх) жінок з цим розладом на зовнішніх сторонах обох яєчників утворюється безліч кіст.

Симптоми полікістозу яєчниківіноді з’являються незабаром після самої першої менструації. У багатьох пацієнток, проте, полікістоз розвивається пізніше, наприклад, як реакція на збільшення ваги.

Симптоми полікістозу яєчників, так само як і їх інтенсивність, можуть бути різними у різних жінок. Для діагностування полікістозу яєчників потрібно, щоб у пацієнтки спостерігалися хоча б два з цих симптомів:

Порушення менструального циклу. Це найпоширеніший симптом. Прикладами порушень можуть бути інтервали між місячними тривалістю більше 35 днів; менше восьми менструальних циклів на рік; відсутність менструальних кровотеч протягом чотирьох місяців або більше; занадто тривалі, мізерні або рясні місячні.

Надлишок андрогенів. Підвищення рівня чоловічих статевих гормонів, андрогенів, може викликати появу таких фізичних симптомів, як надмірний ріст волосся на обличчі і тілі (гірсутизм), акне у дорослих або дуже сильне акне у підлітків; випадання волосся на голові за чоловічим типом (андрогенна алопеція). < / p>

Множинні кісти на яєчниках. Для підтвердження або спростування первісного діагнозу лікар проводить ультразвукове дослідження, в ході якого на яєчниках пацієнтки можна побачити кістозні освіти, якщо у неї дійсно полікістоз.

Якщо у вас спостерігаються збої менструального циклу та / або ознаки надлишку чоловічих гормонів в організмі, зверніться до лікаря. Своєчасне лікування дозволить знизити ймовірність розвитку таких ускладнень полікістозу яєчників, як діабет другого типу, підвищений кров’яний тиск і хвороби серця.

На даний момент не можна з упевненістю сказати, що саме викликає полікістоз яєчників, але передбачається, що в розвитку цього захворювання відіграють роль такі фактори:

Надлишок інсуліну. Інсулін – це гормон підшлункової залози, завдяки якому організм може утилізувати цукор – основне джерело енергії. При інсулінорезистентності, досить поширеному захворюванні, здатність організму використовувати інсулін виявляється порушеною, і підшлунковій залозі доводиться виробляти інсулін у все більших кількостях, щоб зробити можливою переробку цукру. Надмірно високий рівень інсуліну в крові стимулює вироблення андрогенів в яєчниках.

Атеросклероз і серцево-судинні захворювання. Коли білі кров’яні клітини, або лейкоцити, борються з проникаючими в організм потенційними збудниками інфекцій, починаються запалення. У деяких людей вживання в їжу певних продуктів харчування може викликати таку ж захисну реакцію організму. Якщо це відбувається регулярно, може розвинутися інсулінорезистентність, яка призведе до накопичення холестерину в кровоносних судинах (атеросклероз). Атеросклероз може, в свою чергу, привести до розвитку серцево-судинних захворювань. Все це підвищує ризик розвитку у жінки полікістозу яєчників.

Спадковість. Якщо у вашої матері або сестри був полікістоз яєчників, ймовірність розвитку цього захворювання у вас вище, ніж у жінок, в чиєму сімейному анамнезі немає цього захворювання. В даний час дослідники припускають, що може бути зв’язок між розвитком полікістозу яєчників і мутують генами.

Аномалії розвитку плода. Деякі вчені вважають, що надмірне вплив андрогенів на плід може перешкодити нормальній експресії генів. Це може стати причиною різних порушень у жінки, коли вона досягне репродуктивного віку, включаючи і полікістоз яєчників.

Поликистоз яєчників за даними ряду факторів спостерігається при порушенні функції роботи гіпоталамуса, гіпофіза і надниркових залоз. Тому захворювання може виявлятися клінічно різному в залежності від причин його виникнення. Ознаки та симптоми полікістозу яєчників з’являються внаслідок порушення репродуктивного циклу, кульмінацією якого є щомісячний вихід яйцеклітини з яєчника (овуляція). Назва «полікістоз яєчників» захворювання отримало завдяки зовнішнім виглядом хворих яєчників – збільшених і обліплених численними наростами (кістами). Кісти яєчників – фолікули, наповнені несозревшіх яйцеклітинами.

Поликистоз яєчників – найпоширеніше гормональне захворювання серед жінок дітородного віку, від якого страждає 5-10% жіночого населення планети. Рання діагностика і лікування полікістозу яєчників допомагає зменшити ризик розвитку довготривалих ускладнень, у тому числі діабету і серцевих захворювань.

Статті по темі

• поликистоз яйичников можна за вагитнити
  • лікуваня полікістоз яєчників