Подошвенний фасциит, п’яткова шпора (причини, симптоми, лікування)

Подошвенний фасциит, п яточная шпора

На прийомі лікар огляне ступні, перевірить, як пацієнт ходить і стоїть, а також поставить такі питання:

Також лікар може провести рентгенівське обстеження ступні, якщо є підозри на перелом кістки ступні або розрив зв’язок.

Яке відношення має п’яткова шпора до підошовної фасцііта? Які причини п’яткової шпори і підошовногофасцііта?

П’яткова шпора на підошовної області пов’язана із запаленням підошовної фасції (фасціітом), при якому виникає біль у п’яті.

П’яткова шпора і підошовний фасциит можуть бути пов’язані з таким захворюванням, як артрит (запалення суглобів), як, наприклад, реактивний артрит, спондиліт і гиперостоз. Важливо відзначити, що п’яткова шпора не викликає ніяких симптомів і може бути випадково виявлена ??на рентгенівських знімках.

Для лікування п’яткових шпор і підошовного фасцііта використовуються методи, які зменшують запалення. Немає якогось певного методу лікування, який був би ефективний для всіх пацієнтів з підошовним фасціітом. Однак, за допомогою деяких ліків та вправ, можна полегшити симптоми цього захворювання.

Слід давати відпочити ногам, не перенапружуватися при виконанні будь-яких видів діяльності, включаючи роботу по дому. Намагатися ходити тільки по твердій поверхні.

Для того, щоб зменшити біль і зняти запалення, можна робити холодні компреси, наприклад, прикладати лід до ступні кілька разів на день по 10-15 хвилин.

При пробудженні потягніть ступні, витягайте ноги, це допоможе зняти напругу і стягнутість м’язів. Купуйте інше взуття, найкраще ортопедичну.

Часто ефективні протизапальні препарати, як, наприклад, ібупрофен або ін’єкції кортикостероїдів. Ортопедичні пристрої можуть зменшити напругу в ахіллове сухожилля, що полегшує біль на підошовної поверхні п’яти. Аналогічно, в різних видах спорту використовують спеціальні черевики, які можуть зменшувати роздратування уражених тканин, як при підошовної фасциит, так і при п’яткової шпори. У рідкісних випадках проводиться хірургічна операція.

Якщо лікування не допомагає, лікар випише лонгет або шину, яку необхідно накладати вночі, перед тим, як лягає спати. Найчастіше підошовний фасциит виникає внаслідок травми. При правильному лікуванні симптоми захворювання проходять через декілька тижнів. Однак, якщо порвана зв’язка або зламана кістка, то лікування може тривати кілька місяців.

Інформація на сайті представлена ??виключно в ознайомлювальних цілях, при необхідності проконсультуйтеся з фахівцем

• Подошвенний фасциит