Підшлункова залоза, лікування підшлункової залози

Лікування захворювань підшлункової залози

Підшлункова залоза – дуже важливий секреторний орган, друга за величиною заліза травної системи (після печінки). Відіграє величезну роль в обмінних і травних процесах, виконує дві головні функції – внешнесекреторную і внутрісекреторную.

Зовнішньосекреторна функція полягає у виділенні в дванадцятипалу кишку панкреатичногосоку, що містить ферменти (трипсин, ліпазу, мальтазу, лактазу, амілазу та ін), нейтралізуючи тим самим кисле вміст шлунка і безпосередньо беручи участь в процесі перетравлювання їжі. Внутрішньосекреторна функція – це вироблення гормонів (інсуліну, глюкагону і ліпокоіна).

Інсулін і глюкагон є між собою антагоністами, регулюють нормальний вміст цукру в крові, беруть участь у вуглеводному обміні.

Ліпокоін сприяє утворенню фосфоліпідів у печінці, що сприятливо позначається на окисленні жирних кислот. При його недоліку можливо жирове переродження печінки. Нормальне ж його зміст перешкоджає появі жирової інфільтрації печінки і самої підшлункової залози.

Підшлункова залоза виробляє в просвіт дванадцятипалої кишки активний панкреатичний сік, в якому крім рідкої частини є слизові речовини і величезна кількість ферментів. Ферменти спочатку виробляються в неактивній формі і активізуються в дванадцятипалій кишці під дією жовчі, ентерокінази, дія їх направлено на розщеплення білків, жирів і вуглеводів на основні компоненти.

Усередині самої залози проходить протока, яка відкривається в дванадцятипалу кишку. У більшості випадків панкреатичний і загальний жовчний протоки утворюють загальну ампулу і відкриваються у великому соску дванадцятипалої кишки.

У нормі тиск у протоках підшлункової залози вище, ніж в загальній жовчній протоці, це необхідно для попередження закидання жовчного і кишкового вмісту. При порушенні цієї різниці тисків в протоках підшлункової залози виникає гіпертензія (це пов’язано з ускладненням відтоку панкреатичного соку, занедбаністю кишкового вмісту або вмісту жовчного міхура). В результаті підвищення тиску пошкоджуються власні клітини підшлункової залози, з яких вивільняються і активуються ферменти, що потрапляють в паренхіму, сполучну, жирову тканину самої залози. Починається ланцюгова реакція, один фермент вивільняє інший, виникає запалення, що приводить до посиленого кровообігу і в подальшому до застою крові, що викликає тромбоутворення в залозі. Ці розлади кровообігу викликають некроз тканини, і заліза сама себе починає переварювати, виникає гострий панкреатит.

Хронічний панкреатит найчастіше розвивається після перенесеного одноразового або ж повторних нападів гострого панкреатиту, безпосередньо пов’язаний з жовчнокам’яною хворобою. Цьому захворюванню так само сприяють гепатити, виразкова хвороба шлунка, дванадцятипалої кишки, алкоголізм, цироз печінки.

Як уже згадувалося вище, друга функція підшлункової залози – внутрисекреторная. Її виконують ділянки паренхіми – острівці Лангерганса. При їх поразці в результаті захворювань, в т.ч. і хронічному панкреатиті, розвивається цукровий діабет і жирове переродження печінки.

Сама заліза здатна пристосовуватися до характеру харчування. Це залежить від споживаної їжі. При вживанні більшої кількості вуглеводів використовується більше ферментів, що розщеплюють їх; при превалювання жирної їжі – більше врабативаться ліпаза, білкової – трипсин. Але не варто зловживати цією здатністю залози. Особливість полягає в тому, що вона вкрай рідко подає сигнали про можливу перенавантаження, найчастіше настає дуже бурхлива реакція, що говорить не про початок захворювання, а про його повному розквіті.

Нехтування підшлунковою залозою веде за собою безліч наслідків, адже цей орган розташовується поблизу не менш важливих органів: шлунку, печінки, нирок, селезінки, та й серце страждає при ураженні підшлункової залози. Небезпека ще полягає в тому, що ці зміни відбуваються дуже швидко, а для самої залози деколи достатньо і декількох годин.

У нашій клініці успішно з 100% позитивним результатом, лікуються будь-які захворювання підшлункової залози на будь-якій стадії, в т.ч. і хронічні!

Лікування проводиться складним комплексом рослинних препаратів, які, як і харчування, розробляються і підбираються для кожного пацієнта індивідуально, виходячи з отриманих результатів аналізів та досліджень.

Одним рослиною вилікувати групу або навіть один орган неможливо, так як одна група-розмістити прибирає запальний процес, інша група-розмістити відновлює структуру органу і третя група рослин відновлює функціональні особливості даного органу. Крім цього, щоб ця схема працювала нормально, необхідно ввести рослини допоміжні й сполучні.

Збільшення підшлункової залози, ознаки мезаденіта, вільна рідина в черевній порожнині

Первинні телефонні консультації проводяться керівним професорсько-академічним складом клініки ТІЛЬКИ за попереднім записом.

ПРИЙОМ ПАЦІЄНТІВ ЛІКАРЯМИ ЦЕНТРУ проводиться тільки за попереднім телефонним записом.

Обстеження в кращих клініках Росії. Ви будете знати про стан свого організму ВСЕ, витративши лише 1,5 – 2,5 години свого часу. Докладніше »