Перша допомога при гіпертонічному кризі

Гіпертонічний криз зазвичай розвивається стрімко, при цьому пацієнт може не відчувати жодних нездужань і раптом різко йому стає погано. Іноді саме гарне самопочуття наводить пацієнта на думку кинути прийом звичайних медикаментів або повернутися до звичайного способу життя, і саме це буває поштовхом до розвитку кризу.

У будь-якомувипадку, при розвитку гіпертонічного кризу, невідкладну миттєву допомогу повинні надати хворому рідні, що знаходяться поруч. У зв’язку з цим, людині, яка страждає гіпертонією, потрібно знати які методи можуть полегшити його стан і навчити своїх рідних.

Перше, що слід зробити – це викликати невідкладну допомогу. Не виключено, що пацієнтові доведеться відправитися в лікарню, тому необхідна саме швидка допомога. Абсолютно необхідно знаходження хворого в стаціонарі при кризі з ускладненнями, а також при першому кризі.

До появи фахівців слід додати тілу хворого комфортне напівлежаче положення. Не слід укладати хворого, оскільки існує небезпека розвитку нападу ядухи. Потрібно покласти до нижніх частин ніг теплі грілки або пляшки з підігрітою водою, можна на гомілки докласти гірчичники або опустити ноги в теплу воду. Дана процедура допоможе зменшити лихоманку. Пацієнт дуже потребує кисню, тому слід відкрити вікно.

Терміново слід дати звичайну кількість препарату для зменшення тиску навіть якщо термін прийому його ще не прийшов. В ідеальному випадку протягом години тиск повинен бути зменшено на двадцять п’ять – тридцять міліметрів ртутного стовпа. Якщо хворий страждає від сильного головного болю, слід дати йому дозу діуретика, який він зазвичай приймає. Якщо пацієнта мучить біль за грудиною, слід випити дозу нітрогліцерину. Не слід експериментувати з препаратами і давати ті, що ніколи раніше не використовувалися. Як тільки настигне швидка, доктор внутрішньовенно увіллє швидкодіюче засіб для зменшення тиску.

Пацієнту в такий важкий момент потрібна моральна допомога рідних, так як при гіпертонічному кризі в організмі сильно збільшується кількість гормону стресу, пацієнт дуже тривожиться і наляканий. Тому для його заспокоєння слід поговорити з ним, побути поруч, постаратися навіяти думку про безпеку його стану.

Коментарі:

А уявляєте собі, що у мене був гіпертонічний криз на дачі? Це дуже страшно. Навколо людей поблизу немає – у нас найближчі будинки через кілька ділянок. Швидка ніяка на дачі не поїде. Це навіть нерозумно думати. Довелося самому потихеньку повзти до ліків, випив таблетку, відлежався. Не став і дружину турбувати – вона в місті була і що толку було б її вночі мучити. Адже не поїхала б вона серед ночі за місто. Це далеко, а машини немає у нас. Тому я сам впорався. Криз був другим і це для мене вже більш-менш відома тема.

Коментувати

УВАГА! Інформація, розміщена на нашому сайті є довідковою або популярною і надається широкому колу читачів для обговорення. Призначення лікарських засобів повинно проводитися тільки кваліфікованим фахівцем, на підставі історії хвороби і результатів діагностики.

Популярні

Архіви

• гіпертонічний криз перша допомога
  • гіпертонічний криз перша допомога в домашніх умовах