Новий метод лікування раку підшлункової залози дозволить підвищити виживаність пацієнтів – Рак підшлункової залози є важливою медико-соціальну проблему, займаючи 4-е місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в США.

Рак підшлункової залози є важливою медико-соціальну проблему, займаючи 4-е місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в США і характеризуючись несприятливим прогнозом, передає nedug.ru. За даними Національного інституту раку США, в 2005 році було діагностовано 32 180 новихвипадків раку.

П’ятирічна виживаність пацієнтів з діагностованим раком підшлункової залози складає всього 4%. Єдиним методом лікування, що дозволяє сподіватися на позитивний результат і збільшує показник 5-річної виживаності до 18-24%, є повне хірургічне видалення пухлини з подальшими курсами хіміо-і променевої терапії.

Наріжним каменем діагностики раку підшлункової залози є виявлення пухлини на ранніх стадіях. Це часто представляється вкрай важким, оскільки початкові стадії захворювання характеризуються мізерною і неспецифічної клінічною картиною. Захворювання в основному діагностується на пізніх стадіях, коли процес поширюється на навколишні підшлункову залозу тканини. В цьому випадку тотальна резекція пухлини вже неможлива.

Дослідниками медичного центру Хічкока в м. Дартмуті розроблений новий метод лікування раку підшлункової залози, який дозволяє суттєво зменшити розміри пухлини і знизити ризик рецидивування процесу. Позитивний відповідь на терапію був показаний у 50% пацієнтів – один з найвищих рівнів для раку підшлункової залози.

Даний метод дозволяє настільки зменшити розміри пухлини, що до групи курабельного раку потрапляють пацієнти, яким раніше ставили діагноз неоперабельного раку. Метод керівника дослідження доктора Marc Pipas і його команди полягає в зміні порядку основних етапів терапії. З метою зменшення розмірів пухлини лікування рекомендується починати з курсів хіміо-і променевої терапії і лише після зменшення пухлини проводити її хірургічне видалення. 24 пацієнта з раком підшлункової залози отримали короткий курс високими дозами препаратів для хіміотерапії з подальшим курсом променевої терапії на тлі 2-тижневого курсу зниження дози одного з препаратів.

Результати показали зменшення розмірів пухлини як мінімум в 3 рази у 50% обстежених пацієнтів. Серед 17 прооперованих пацієнтів у 9 раніше було встановлено діагноз неоперабельного раку підшлункової залози. У жодного пацієнта не було виявлено прогресування та рецидивування захворювання. Цей метод в даний час прийнятий як стандарт лікування раку підшлункової залози в Дартмутського Norris Cotton Cancer Center.

Marc Pipas не зупиняється на досягнутому. Останнім часом він і його дослідницька команда вивчають ефективність комбінованого застосування гемцитабіну з цетуміксабом (cetuximab), що є аналогом антитіл.

У Ленінському районі Красноярська нафтопродукти потрапили в річку Єнісей, повідомили у відділі пропаганди міського управління ГО і НС.

Вживання вітамінів може завдати серйозної шкоди здоров’ю. До такого висновку прийшла група американських учених з національної академії наук.

У Єгипті від пташиного грипу штаму H5N1 померла ще одна людина – другий жертвою “пташиного грипу” стала 30-річна жінка.

Дотримання рекомендацій по антибактеріальної терапії покращує результат при важкої пневмонії

Проведено дослідження, в якому оцінено, як впливає дотримання рекомендацій по антибактеріальної терапії на результат у пацієнтів з важкою позалікарняною пневмонією.

• аконіт боліголов мухомор як пити
  • рак підшлункової вчасно прооперований