міжхребцевих грижа диска (міжхребцева грижа) лікування міжхребцевої грижі хребта

міжхребцевих грижа

Лікування міжхребцевої грижі

Даний розділ є гордістю нашого центру, тому що у нас накопичений великий досвід лікування пацієнтів з «великими» і «гігантськими» грижами, розміром від 15 мм. до 22 мм. Наша методика дозволяє лікувати пацієнтів в будь-якій фазі і стадії захворювання, при гострих болях і неврологічних порушеннях.

Зрозуміти механізмутворення гриж допоможе анатомічна будова диска. Міжхребцевий диск складається з центрального ядра, що представляє собою драглисту масу діаметром 2 – 2,5 см., оточеного щільним хрящовим кільцем. Випадання частини центрального ядра при ослабленні або розриві фіброзного кільця і ??є грижа міжхребцевого диска.

Головна небезпека грижі міжхребцевого диска полягає в можливості здавлення спинного мозку або його корінців. Клінічно це проявляється у вигляді болю або випаданні чутливості. Вірогідність цього підвищується при порушенні функціональних співвідношень в хребетних сегментах, тобто зсувах сусідніх хребців відносно один одного. Так як при цьому відбувається зменшення абсолютного діаметра спинномозкового каналу, що сприяє здавлення спинного мозку або корінців. Методом вибору є оперативне лікування, в ході якого видаляється весь пошкоджений диск з фіксацією металевими конструкціями чотирьох сусідніх хребців. Найбільш часті віддалені ускладнення – краш-синдром, що виявляється в множинних пошкодженнях дисків вище і нижче місць фіксації.

Винятковість нашого методу дозволяє лікувати пацієнтів без прямого механічного впливу на хребці. Відмінною особливістю методу є безболісність і комфортність. При лікування не проводиться поворотів, скруток, згинань і т.д. Нормалізація положення хребців досягається шляхом рефлекторного зняття гіпертонусу м’язів, що послужили причиною зміщення хребців, випадання дисків або утворення грижі. При нормалізації положення хребців збільшується абсолютний обсяг спинномозкового каналу, і в умовах збільшення обсягу, грижа або змістився диск перестає здавлювати спинний мозок і корінці. Ефективність лікування підвищується і закріплюється авторською методикою тракционного масажу, тобто масажем із застосуванням витяжних прийомів. Таким чином, проблема вирішується найбільш доцільним шляхом, що забезпечує стабільний результат і повернення до активного життя без обмежень.

Статті по темі: