Хронічний фарингіт Причини виникнення і симптоми хронічного фарингіту. Лікування хронічного фарингіту

Хворі повинні лікуватися без болю Bene dignoscitur, bene curatur. (лат: Правильно діагностується, добре лікується)

Хронічний фарингіт. Лікування хронічного фарингіту

Записатися на прийом

Статті про ЛОР-захворюваннях

Поставити питання ЛОР лікаря

Що таке хронічний фарингіт?

Хронічним фарингітом називають запальні реакції, що проходять в глотці. Запаленню схильна слизова оболонка. Глоткою прийнято називати порожнистий м’язовий мішок, який перебуває у хребетного стовпа, який починається біля основи черепа і закінчується у 6 -го шийного хребця і має довжину 13-15 см. Цей мішок широкий у верхній частині і злегка приплюснутий в нижній частині. У шийного хребця глотка переходить у стравохід, на зразок воронки.

Причини виникнення хронічного фарингіту

Фарингіт переходить в хронічну форму з гострої форми, за умови довгого впливу дратівливих факторів, які впливають на запалення слизової оболонки дихальних шляхів. Як правило, цими факторами виступають шкідливі звички: куріння, алкогольні напої. Також вдихання газів і пилу може привести до розвитку хронічного фарингіту .

До хронічній формі фарингіту часто можуть привести такі захворювання ЛОР -органів як: гайморит, вазомоторний риніт. В результаті попадання гною в глотку, а також секреторних виділень з інфекцією, виникає порушення дихання носом, що сприяє зайвому подразнення повітряним струменем ротоглотки.

Різновиди хронічного фарингіту

Виходячи з патоморфологічних чинників, можна виділити деякі види хронічного фарингіту . Розрізняють катаральний фарингіт в хронічній формі і простий фарингіт . Для цього виду притаманні ущільнення слизової оболонки і її гіперемія. Потовщення оболонки обумовлено постійними набряками слизової оболонки і сполучної тканини.

Існує гіпертрофічний фарингіт , при цьому виді захворювання спостерігається гіпертрофія епітелію. Також відзначена поява гранул та інших лімфоїдних ущільнень. Слизова оболонка приймає яскраво-червоний колір, виражений не повсюдно, верхня оболонка має нерівності. Спостерігаються збільшення маленьких судин на деяких частинах слизової оболонки. Це викликано проліферацією волокнистої і лімфоїдної тканини.

При серйозному запальному процесі, можна спостерігати збільшення гранул, які стають помітними на поверхні слизової задньої стінки глотки. У цьому випадку захворювання приймає характер гранулезного фарингіту. Бічний фарингіт характеризується появою лімфоїдних утворень – валиків у місцях запалення.

Необхідно зауважити, що гіперплазія гранул, що знаходяться на задній стінці глотки і валиків збоку може поєднуватися або існувати окремим захворюванням. Це може бути симптомом запальних процесів глотки, зокрема її слизової. Досить часто ці симптоми можуть виникати у пацієнтів, які переносили тонзилектомії (видалення піднебінних мигдалин).

Ще одним видом хронічного фарингіту можна вважати атрофічний фарингіт . Його відмінність від гіпертрофічного фарингіту сильно помітно. Атрофія відбувається поступово. Атрофія, якій піддається слизова глотки, переходить в хронічну форму, яку прийнято називати атрофічним фарингітом. Симптомами атрофічного фарингіту можна назвати блідість епітелію, який покривається гнійним секретом, що має зеленуватий відтінок, і поступово висихає. Епітелій ставати тонкішою. ??

В цих умовах, можна спостерігати своєрідний блиск слизової (схожий на лаковий), задньої стінки глотки. І тільки через деякий час, коли атрофія триває досить тривалий час, з’являються кірки висихаючого гною, що має зеленуватий відтінок. Якщо видалити сухі скоринки, то можна помітити висохлу поверхню слизової оболонки. Цей вид фарингіту – процес, який може проходити не тільки в глотці, але і переходити на верхню частину дихальних шляхів, вражаючи їх слизову оболонку.

Симптоми хронічного фарингіту

Основною ознакою при простій формі хронічного фарингіту можна назвати концентрацію в чималому обсязі слизових виділень, в’язкої консистенції. Виділення виходять назовні шляхом відхаркування і при кашлі. Такі ж симптоми спостерігаються і при гіпертрофічної формі фарингіту. Відхаркування слизу відбувається, як правило, в ранковий час, в деяких випадках з’являється блювота, нудота.

Атрофічна форма фарингіту виражена неприємними відчуттями в горлі. Це сухість, першіння. Також скаргами пацієнтів можуть стати відчуття дряпання в горлі, поява кашлю з відхаркуванням. Слизова в глотці стає сухою і блискучою. Досить часто слизову можуть покривати кірки засохлого гною.

Лікування хронічного фарингіту

Перший сеанс нашого лікування (зрошення слизової оболонки глотки мелкодісперснимі частками мінералів) вже дасть відчутний результат. Після декількох годин після першого сеансу відзначається зменшення дискомфорту в горлі. Також застосування фотодинамічної терапії, ін’єкцій органопрепаратів в рефлекторні ділянки глотки дає можливість стовідсоткового одужання.

• відхаркування з горла
  • відхаркування слизу
  • про що свідчить постійне відхаркування слизі
  • відхаркування гною