Геморой. Внутрішній геморой лікування без операції. Лікування зовнішнього геморою. Лікування зовнішнього геморою

Геморой. Методи лікування геморою

Геморой Геморой – це одне з найбільш частих і «відомих» людству захворювань, що не уступає по поширеності застуді. За статистикою, геморой виявляється у кожного шостого жителя планети, а після 50 років їм страждає більш ніж кожен другий, до певної пори нерідко безсимптомно.

Гемороєм вважається патологічна зміна під дієюпевних причин (факторів ризику) судинних «подушок» нижнього відрізка прямої кишки, що є в нормі у всіх людей. При переході в хвороба під назвою «геморой» вони починають набухати і кровоточити, а при руйнуванні зв’язкового апарату підтримує гемороїдальні вузли – ще й випадати з анального каналу при стільці. Схильність до геморою передається у спадок від батьків, а ось буде геморой чи ні – залежить від способу життя самої людини.

Одними з характерних проявів геморою є виділення крові і випадання вузлів із заднього проходу. Але геморой може проявлятися і іншими, менш специфічними для нього симптомами – анальним свербінням, відчуттям стороннього тіла, неповного випорожнення та ін Зазвичай, поява цих симптомів пацієнти відразу приписують «геморою», який може маскувати інші , більш небезпечні захворювання прямої кишки, у тому числі і рак прямої кишки, хоча сам геморой в рак ніколи не переходить. Тому навіть при самих «очевидних» симптомах геморою поставити правильний діагноз може тільки фахівець проктолог і тільки він порадить як найефективніше лікувати геморой у вашому конкретно випадку.

Однак, помилковий сором і страх перед «неминучою» операцією стримує пацієнта від відвідин лікаря-проктолога, в той час як хвороба прогресує, проблема стає все більш нестерпним, через періодично виникають болю, кровотечі і випадання вузлів порушується якість життя , а її лікування ускладнюється. Багато хто приходить на прийом з уже готовим діагнозом «геморой», деякі починають займатися самолікуванням, використовувати кошти які їм рекламують в аптеці, використовувати всілякі народні і нетрадиційні методи лікування геморою в домашніх умовах. Деякі лікують «геморой», нерідко навіть не знаючи хоча б як правильно пишеться саме слово геморой – чи то «геморой», чи то «гемморой», чи то «гемморрой». Що можна порадити таким «фахівцям»? Або постаратися не звертати на геморой уваги або набратися «сміливості» і все-таки звернутися до проктолога.

Слід розрізняти гострий і хронічний, зовнішній і внутрішній геморой, чотири послідовні стадії розвитку геморою, клінічний перебіг яких істотно розрізняється, так само як і розрізняються методи їх лікування.

Лікування внутрішнього геморою Лікування внутрішнього геморою включає:

Лікування зовнішнього геморою Лікування зовнішнього геморою включає:

Сподіватися на «авось пройде» навіть при мінімальних ознаках геморою і анального дискомфорту не варто. По-перше, вони можуть бути ознаками не тільки геморою. По-друге, розраховувати на зворотний розвиток геморою без лікування можна тільки на самих ранніх, початкових стадіях геморою. І по-третє своєчасне звернення, дозволить радикально вирішити проблему найбільш щадними способами – малоінвазивними безопераційним методами, тим самим уникнувши хворобливої ??операції в подальшому.

Методи лікування геморою протягом століть сильно змінилися. У давні часи геморой припікали розпеченим залізом або киплячим маслом. Потім єдиним методом надійного лікування геморою було оперативне втручання, з усіма труднощами госпіталізації, операції і болісного післяопераційного періоду. На сучасному етапі розвитку проктології найбільш ефективне лікування геморою практично на будь-якій його стадії – це різні варіанти малоінвазивного лікування, тобто лікування геморою без операції.

Лікування геморою без операції

C 15 по 17 березня 2012 року в Скандинавському Центрі Здоров’я відбудеться майстер-клас на тему «Неінвазивна діагностика кардіоваскулярних захворювань і використанням КТ і МРТ».

• геморой як передаэться