Бурсит колінного суглоба (причини, симптоми, лікування).

Бурсит колінного суглоба

«Бурса» представляє собою “мішечок,” заповнений рідиною, який зменшує тертя між тканинами тіла. «Бурси» – множина від «бурса». Головні бурси розташовані, приєднуючись до сухожиль, біля великих суглобів, таких як плечові, ліктьові, тазостегнові і колінні. Коли бурси запалюються, це стан називається «бурсит». Найбільш часто бурсит виникає при травмі або розтягуванні,тобто при відсутності інфекції (асептичний бурсит). У рідкісних випадках, бурса може інфікуватися бактеріями. Цей стан називається септичним бурсит.

Колінний суглоб оточений трьома бурса. На верхівці коліна, над колінної чашкою знаходиться препателлярная бурса. Ця бурса може запалитися (препателлярний бурсит) при прямій травмі передньої частини коліна, що часто виникає при тривалому стоянні на колінах. Цей стан називають як «коліно домашньої господині», «коліно покрівельника» і «коліно людини, що вистилає паркет», грунтуючись на асоціаціях з професійними історіями пацієнтів. Це може проявлятися набряком, жаром, хворобливістю і почервонінням в області коліна. У порівнянні із запаленням колінного суглоба (артрит), при цьому зазвичай відзначається слабка хворобливість. Бурсит зазвичай асоціюється зі значною болем при стоянні на колінах і може викликати скутість і біль при ходьбі. Також, порівняно з іншими захворюваннями колінного суглоба, обсяг рухів в суглобі часто збережений.

Препателлярний бурсит може виникнути, коли бурса наповнюється кров’ю після забитого місця. Він також може спостерігатися при ревматоїдному артриті і при відкладеннях кристалів, як зазначається у пацієнтів з подагричний артрит і при псевдоподагре. Препателлярная бурса також може інфікуватися бактеріями (септичний бурсит). Коли це відбувається, може підвищуватися температура тіла. Це зазвичай виникає при тріщинах шкіри і точкових ранах. Бактерії, що викликають розвиток септичного бурситу, зазвичай ті, які в нормі виявляються на шкірі (стафілококи). Рідко хронічно запалена бурса може інфікуватися бактеріями, “подорожуючими” в крові.

Лікування будь-якого бурситу залежить від того, інфекційний він чи ні. При асептичному препателлярном бурситі можуть застосовуватися компреси з льоду, протизапальні і знеболюючі препарати, режим спокою. Іноді потрібно аспірація рідини з бурси – процедура видалення рідини голкою і шприцом в стерильних умовах. Вона може бути проведена в амбулаторних умовах. Іноді рідина направляється в лабораторію для подальшого аналізу. При неінфекційному колінному бурситі також можуть застосовуватися ін’єкції кортикостероїдів в бурсу, іноді це робиться одночасно з процедурою аспірації.

Септичний бурсит вимагає, крім того, подальшого спостереження та лікування. Рідина з бурси може бути досліджена в лабораторії на мікроби, що викликають інфекцію. Септичний бурсит вимагає терапії антибіотиками, часто внутрішньовенно. Можуть знадобитися повторні аспірації, хірургічний дренаж і видалення запаленої бурси (бурсектомія).

Друга бурса коліна розташована прямо під колінної чашечкою під великим сухожиллям, яке прикріплює м’язи попереду стегна і колінної чашечки до виступаючої кістки попереду гомілки. Ця бурса називається інфрапателлярной бурсою і, коли вона запалюється, стан називається інфрапателлярним бурсит. Цей бурсит зазвичай спостерігається при запаленні примикає сухожилля в результаті травми при стрибку, у зв’язку з чим, він отримав назву «коліно стрибуна». Цей стан зазвичай лікується льодом, спокоєм, протизапальними або / і знеболюючими медикаментами.

Третя бурса коліна називається гусячої бурсою. Вона розташована на нижній внутрішній стороні коліна. Ця бурса найбільш часто запалюється у жінок середнього віку. Цей стан називається гусячим бурсит. Гусячий бурсит особливо поширений серед тих, хто страждає ожирінням. Ці пацієнти можуть скаржитися на біль в коліні при підйомі або спуску по сходах. Гусячий бурсит зазвичай лікується льодом, спокоєм, протизапальними або / і знеболюючими медикаментами, хоча часто призначаються ін’єкції кортикостероїдів.

Інформація на сайті представлена ??виключно в ознайомлювальних цілях, при необхідності проконсультуйтеся з фахівцем

• наслідки після бурсектомії коліна
  • як лікувати бурсу