Бешихове запалення і його лікування

Бешихове запалення (інфекційне захворювання) – знову привертає до себе увагу. Бешиха за поширеністю і характером перебігу є не тільки причиною трудопотерь і страждань у пацієнтів, але нерідко призводить до інвалідизації хворих.

В останні роки рожа стала протікати в більш легкій і стертою формою зі схильністю давати повторні загострення. Грозним ускладненням пики стала поразка лімфатичнихсудин і лімфатичних вузлів, що призводять до слоновості нижніх кінцівок.

Вхідними воротами його проникнення в тканини є вогнища ураження при епідермофітії стоп, різні виразки, трофічні розлади шкіри при варикозної хвороби, поверхневі рани, ерозії та мікротравми. Бешиха частіше зустрічається в літній та осінній період. Серед інфекційних захворювань бешихове запалення виходить на четверте місце за частотою виникнення.

Хворі з бешихове запалення є малозаразное. Прихований період хвороби складає від декількох годин до 3 – 5 днів.

При класичному розвитку, бешихове запалення починається гостро. На початку хвороби відзначається свербіж, безпричинне відчуття потіння, відчуття дискомфорту на ураженій ділянці шкіри. Надалі з’являється хворобливість і припухлість. Ділянка рожисте бляшки являє собою чітко відокремлений ділянку яскраво червоної шкіри з нерівними, схожими на мови червоного полум’я краями, злегка підноситься над поверхнею. Шкіра в місці почервоніння напружена, гаряча, кілька болюча. Вогнища поширюються по поверхні на 2-10 см в день і з часом нагадують «географічну карту».

Поряд з цим відзначаються загальні симптоми у вигляді головного болю, загального нездужання. Уже в перші години хвороби температура тіла може підвищуватися до 38 – 40 ° С.

У 60 – 70% випадків бешихове запалення відзначається на нижніх кінцівках. У 20 – 30% вона відзначається на обличчі. В 4 – 7% вона буває на верхніх кінцівках. Вкрай рідко відзначається на тулубі, в області молочних залоз, області промежини і зовнішніх статевих органів.

У важких випадках місцевий процес може переходити в нагноєння, аж до гангренозний форми перебігу бешихи.

Лікування бешихи повинно бути стаціонарним під контролем лікарів фахівців у цій галузі. Ні про які домашніх і народних засобах мови бути не може. Тільки в стаціонарі можна швидко й ефективно лікувати гострі симптоми захворювання. Тільки в стаціонарі можна попередити повторне загострення захворювання з переходом у важко виліковні ускладнення.

У першу чергу призначається ефективні антибіотики. Також проводиться опромінення крові ультрафіолетом. Пацієнти потребують вітамінотерапії, призначають препарати підтримують нормальну роботу серця. Необхідні знеболюючі засоби. У комплексному лікуванні хворих обов’язково призначаються Ангіотропние препарати. Необхідно використовувати різні медичні препарати для місцевого застосування на уражених ділянках шкіри. При бешиховому ураженні гомілок призначається постільний режим протягом декількох днів з піднятою ногою в ліжку. У подальшому слід носити еластичні панчохи протягом місяця, а людям з венозною недостатністю і лімфоотеком – протягом більш тривалого часу.

Таким чином, бешихове запалення вимагає від пацієнта серйозного ставлення до свого здоров’я в плані одужання. Пам’ятайте, що рожа стала підступним захворюванням, що вимагає найпильнішої уваги, як з боку хворих, так і з боку лікарів.