Аритмія (порушення ритму серця), симптоми і лікування аритмії, перебої в роботі серця, миготлива аритмія, синусова аритмія, Медичний центр “Столиця”

Аритмія

Деякі аритмії є реакцією серця на патологію інших органів і систем, на прийом алкоголю, паління, на лікарські препарати. Для призначення адекватного лікування аритмії серця необхідно визначити вид аритмії – тобто зафіксувати її на ЕКГ.

Лікування миготливої ??аритмії серця в медичному центрі «Столиця» передбачає можливість цілодобового зв’язкуз лікарем, дистанційного кардіомоніторингу. Ви будете відчувати постійну підтримку кардіологів, перебуваючи вдома, на роботі, на дачі і навіть за кордоном.

Нормальний ритм. Тахікардія. Брадикардія.

У серці існують особливі клітини, здатні самостійно виробляти електричний імпульс. Під впливом електричного імпульсу серце скорочується. Клітини, які виробляють імпульс, називають водієм ритму. У нормі водієм ритму є синусовий вузол, розташований у стінці правого передсердя, тому нормальний за джерелом походження серцевий ритм називають синусовим. Нормальна частота серцевих скорочень в стані спокою у дорослої людини становить 55-80 за хвилину. Синусовий вузол знаходиться під управлінням вегетативної нервовоі системи і дуже чітко реагує на всі потреби організму.

Слід зауважити, що частий або рідкісний синусовий ритм можуть бути проявом норми. Наприклад, при фізичному або емоційному навантаженні серце скорочується частіше. У спортсменів через високу тренованості серцево-судинної системи пульс в нормі може бути рідкісним – 35-40 уд. за хв. Багато лікарські речовини впливають на серцевий ритм, можуть викликати його урежение або почастішання.

Водієм ритму можуть бути також клітини, розташовані в передсердях, передсердно-шлуночкової вузлі, в шлуночках. Наприклад, термін «передсердний ритм» означає, що водій ритму розташований в передсердях, але не в синусовому вузлі.

Види аритмій

Не сприятливі (високий ризик важких ускладнень – раптова зупинка кровообігу, аритмогенного шок, набряк легень, ішемічний інсульт, інфаркт міокарда, тромбоемболії).

Опишіть лікаря свою аритмію

Що саме ви відчуваєте під час нападу аритмії (сильне серцебиття, часте серцебиття, неритмічне серцебиття, завмирання, перебої і т.д.)?

Що викликає у Вас напад аритмії (стрес, фізичне навантаження, горизонтальне положення тіла, прийом їжі і т.д.), або аритмія виникає без всяких провокуючих факторів, в різних ситуаціях?

Супроводжуються чи напади аритмії наступними симптомами – різка слабкість, переднепритомний стан або непритомність, запаморочення, болі в області серця, задишка?

Що допомагає зняти напад аритмії – зміни положення тіла, умивання холодною водою, ліки?

Методи діагностики аритмій

Лікування аритмій

Лікування аритмій призначає тільки лікар, залежно від виду та тяжкості аритмії! Самолікування не допустимо! Проведення антиаритмічної терапії вимагає частого ЕКГ-контролю, особливо в період підбору препарату.

Пацієнти Кардіослужби мають можливість при виникненні аритмії негайно провести реєстрацію ЕКГ і отримати екстрену консультацію кардіолога по телефону. Лікар допоможе зняти напад, при наявності необхідності організовує виїзд спеціалізованої бригади швидкої допомоги та госпіталізацію у профільний стаціонар.

Пацієнти Кардіослужби проходять антиаритмічну лікування під суворим електрокардіографічних контролем, що значно прискорює підбір потрібного препарату і зводить до мінімуму можливість побічних ефектів.

• Перебої в серці
  • зрив ритму серця лікування
  • неритмічне серцебиття
  • перебоі в роботі серця
  • перебої роботи серця при зміні положення тіла ?