Артроз тазостегнового суглоба – можлива повна інвалідність

Артроз тазостегнового суглоба – можлива повна інвалідність 23 травня 2010

Термін «Артроз тазостегнового суглоба» використовується для опису безлічі дегенеративних порушень в області тазостегнового суглоба, які можуть бути викликані хворобою, травмою (наприклад, переломом шийки стегна) або зносом тканин. У всіх цих випадках відбувається пошкодження хрящової тканини кульшового суглоба,що в подальшому може привести до руйнування кісток та інших тканин.

При відсутності основних захворювань або травм, що викликали розвиток артрозу тазостегнового суглоба, він, як правило, пов’язаний з віком – найбільш часто його симптоми виявляється у людей старше 50-60 років. Артроз часто містить обидві сторони тазостегнового суглоба.

Оскільки жінки частіше страждають від дисплазії тазостегнового суглоба в силу особливостей його будови, артроз кульшового суглоба у них зустрічається частіше, ніж у чоловіків.

В цілому ж, ризик розвитку артрозу тазостегнового суглоба значно підвищується з віком. Результати досліджень показали, що у 70-80% людей старше 70 років є ознаки зносу хрящової тканини в тазостегновому і інших суглобах.

Надмірна вага і ожиріння в наш час стають все більш поширеним факторами, супутніми розвитку артрозу тазостегнового суглоба.

Артроз кульшового суглоба може почати розвиватися з багатьох причин. При відсутності очевидного тригера захворювання говорять про первинний артрозі.

Природжений повний або частковий вивих стегна і вроджена дисплазія тазостегнових суглобів: приблизно у 10% всіх новонароджених головки стегнової кістки розташовані не зовсім правильно по відношенню один до одного. Як правило, це порушення виявляється за допомогою ультразвукового сканування. Залежно від ступеня дисплазії кульшового суглоба в кожному окремому випадку призначається лікування – іноді достатньо неінвазивних коштів, в деяких випадках потрібне хірургічне втручання. Дуже важливо виявити це порушення якомога раніше, тому що успішне лікування можливе тільки протягом перших двох місяців життя дитини. При відсутності своєчасної діагностики та / або лікування пізніше можуть розвинутися інші порушення, включаючи артроз тазостегнового суглоба.

Метаболічні порушення: цукровий діабет і подагра. Цукровий діабет може стати причиною змін функціонування кровоносних судин, що призводить до порушення циркуляції в області головки стегнової кістки. Наприклад, деформація, або, в гіршому випадку, некроз стегнової кістки, нерідко є наслідком поганого кровопостачання у цій області. У пацієнтів, які страждають від подагри, збільшується вміст сечової кислоти в крові. Якщо рівень сечової кислоти становить 8 мг / дл або вище, збільшується ймовірність відкладення кристалів сечової кислоти в суглобах. Ці кристали руйнують гладку поверхню суглоба, знижуючи його рухливість.

Хвороба Пертеса пов’язана з порушенням циркуляції крові в області головки стегнової кістки, а також з її деформацією. Те, що це захворювання розвивається, коли організм ще перебуває у фазі активного зростання, підвищує ймовірність успішного лікування.

Бактеріальний коксит, або артроз тазостегнового суглоба, викликаний інфекцією. Хоча теоретично розвиток цього захворювання можливо у кожної людини, вірогідність його розвитку особливо велика у дітей і у пацієнтів зі штучним тазостегновим суглобом.

Ревматоїдний артрит, ревматизм, хронічний поліартрит – аутоімунні порушення, що характеризуються тривалими запальними процесами в організмі. Поступово вони можуть стати причиною розвитку артрозу тазостегнового суглоба.

Різні травми кульшового також є поширеною причиною розвитку артрозу тазостегнового суглоба.

Статті по темі